Almanya Kripto Para Yasası Yürürlüğe Giriyor!

Almanya Kripto Para Yasası Yürürlüğe Giriyor!

Haberler
Temmuz 30, 2021 tarafından Esra Yılmaz
65
Parlamento tarafından kabulü gerçekleşen ve son olarak da üst kurumlardan federal Konsey’den de onay alan Almanya kripto para yasasını pazartesi günü yürürlüğe koyuyor.
Almanya Kripto Para Yasası Yürürlüğe Giriyor!

Parlamento sonrasında bir de Federal Konsey’den onay alarak özel fon varlıklarının üzerinde de %20 oranla Almanya kripto para yasasını ve Bitcoin izni ile pazartesi günü uygulama alıyor.

Avrupa’da dünyada en güçlü ekonomisi bulunan Almanya kripto para yasasını yürürlüğe koyarak emeklilik şirketleriyle sigorta şirketleri gibi kurumsal yatırımcıların da erişim sağlayabileceği özel fonlarda şu an için hemen hemen 1,8 trilyon euroyu (2.1 trilyon dolar) yönetimini sürdürüyor.

Almanya Kripto Para Yasası Belli Bir Oran Altında Kalabilir!

Almanya Kripto Para Yasası Belli Bir Oran Altında Kalabilir!
Almanya Kripto Para Yasası Belli Bir Oran Altında Kalabilir!

Almanya fon endüstrisinde kurum olarak BVI’da kripto paralarda uzman olarak göre yapan Kreutzmann birçok alanda oluşan fonlar için ilk başlarda %20 altında olan bir oran elde edebilir diyerek şunları dile getirdi:

“Başta sigorta şirketleri gibi kurumsal yatırımcıların, kendi yatırım stratejilerinde çok sert kuralları vardır. Bunları aşmaları kolay değil. İlk başta birçok fon yüzde 20’lik sınırın da altında kalacaktır. Her şeyden önce de kripto paralara yatırım yapmak istemeleri gerekiyor.”

Diğer bir yatırım danışmanı olan şirket sahibi olan Oliver Wyman ise finansal hizmet danışmanlığı yapan Kamil Kaczmarski de Almanya’daki şirketlerde kurallarla uyum konusunda çok katı ve disiplin altında olduğunu belirterek en az 5 yıl içinde de bu sektörde yatırımlarda ciddi bir artış görülmediğini açıkladı.

Almanya Adına Dikkat Çeken Bir Gelişme

Almanya’da finansal denetim kurumu olarak oluşturulan BaFin’den sürekli olarak kripto paraların yüksek riske sahip olduğu yönünde açıklamalar gelmesine karşın yine de böyle bir kanunun uygulamaya konması da Avrupa Birliği’nin en güçlü üyelerinden biri olan Almanya adına dikkat çeken bir gelişme olmasında öncülük etti. AB Komisyonu ise bu duruma yönelik son olarak üyelere sunmak üzere, kripto para cüzdanları üzerinde bulunan açık ve kimlik doğrulaması yapılmış olması zorunluluğunu getiren bir yasa tasarısı hazırladı.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle