Cardano’nun Alonzo Güncellemesi Başarı Elde Etti!

Cardano’nun Alonzo Güncellemesi Başarı Elde Etti!

Haberler
Eylül 13, 2021 tarafından Esra Yılmaz
87
Cardano ağında yaşanan güncellemeler sonucunda Alonzo güncellemesi başarı elde ederek dün gece resmi olarak gerçekleştirildi.
Cardano’nun Alonzo Güncellemesi Başarı Elde Etti!

Cardano alanında Alonzo güncellemesi başarı elde edince yeteneklerin işleyişinde de ilerleme kaydetti ve merkezi olmayan finans DEFi üzerinde de değişiklikler yaşandı.

Cardano Alonzo güncellemesi başarı elde etmesiyle akıllı sözleşmelerde yetenekler ağ üzerinde işlenmeye başlayacak. Artık geliştiriciler üzerinde merkezi olmayan finans DEFİ platformları non-fungible token’lar (NFT’ler) ve stablecoin’ler gibi bir dizi uygulamaya geçebilecek.

Alonzo Güncellemesi Başarılı Sonuçlar Verecek!

Alonzo Güncellemesi Başarılı Sonuçlar Verecek!
Alonzo Güncellemesi Başarılı Sonuçlar Verecek!

Cardano kurucusu olan Charles Hoskinson, platform üzerinden kendi akıllı sözleşmelerinde çağ başlatmak için tüm kripto varlıklar üzerinde sağlanacak endüstriler için fayda sağlanacağını açıkladı ve şunları söyledi.

“Çok uzun süre çalıştık. Bu ekibin bazı üyeleri dört yılı aşkın süredir çalışıyor. Biz işimizi yaptık, ödevimizi yaptık. Yüzlerce sunum, onlarca bildiri yaptık. O kadar çok kod yazıldı ki, endüstri için en iyi endüstriyel model olduğunu düşündüğümüz bir deney olarak, her zaman her yerde faydalı olan çok yeni bir model oluşturmak için çok fazla düşünerek çalıştık.”

13 Eylül Pazartesi Sabahı

Hoskinson bu kadar mühim olan güncellemelerin yanı sıra bir de Plutus uygulamasının yeni sürümü için piyasaya çıkması da dahil olacak şekilde ekosistem üzerinde bir sonraki adımı bekliyor. Bu konuda açıklamaları ise:

“13 Eylül Pazartesi sabahı uyanacağız. Her zamanki gibi birçok iş olacak. Ağ muhtemelen çok daha fazla yük altında olacak çünkü insanlar bir şeylerle oynuyor ve bir şeyleri test ediyor ve bu sorun değil. Ve birkaç hafta sonra, Plutus uygulamasının arka ucunun en yeni ve en iyi sürümü yayınlanacak ve Cardano 2021 zirvesi olacak. Ve bir bütün olarak ekosistem üzerinde büyük bir spot ışığı olacak. Bu harika bir etkinlik olacak.”

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle