Altcoin Nedir? Nasıl Alınır? Kârlı mı?

Altcoin Nedir? Nasıl Alınır? Kârlı mı?

Kripto Para
Şubat 10, 2021 tarafından Fersah Yılmaz
220
Kripto paraların iyi bir yatırım aracı olarak ortaya çıkışı ve geliştirilmesi ile birlikte birçok kişi bu alana yönelmiştir. Bu durum neticesinde birçok farklı altcoinlerin geliştirilmesi de sağlanmıştır.
Altcoin Nedir? Nasıl Alınır? Kârlı mı?

Altcoin Nedir? Kripto paraların iyi bir yatırım aracı olarak ortaya çıkışı ve geliştirilmesi ile birlikte birçok kişi bu alana yönelmiştir. Bu durum neticesinde birçok farklı altcoinlerin geliştirilmesi de sağlanmıştır. Bu altcoinlerin ve kripto paraların kimi oldukça başarılı bir yatırım imkanı sunarken, kimi istenilen başarıya ulaşamamıştır. Geliştirilen kripto paraların veya altcoin iyi bir başarı ivmesi yakalayabilmesi için birçok faktör bulunmaktadır.

Altcoin Nedir? Nasıl Alınır? Kârlı mı?

Altcoin Nedir Nasıl Alınır Kârlı mı?
Altcoin Nedir Nasıl Alınır Kârlı mı?

Altcoin Nedir? Kullanıcılar bitcoin borsasına girdikleri zaman bitcoinin veya borsaların ne şekilde çalıştığını tam olarak kavrayamasalar da, bunun iyi bir yatırım aracı olduğunu bilmektedirler. Geleneksel yatırım araçlarına hakim olan toplumlarda, kripto paralar ile yatırım yapmak farklı gelebilmektedir. Dolayısı ile kişilerin bu sistemin çalışma prensiplerini anlamaları zorlaşabilmektedir. Kripto para borsalarına dahil olan kişiler, birçok altcoinin de mevcut olduğunu öğrenmektedir.

Aslında altcoinler, bitcoin alternatifi olarak ele alınmış ve bunun kısaltılması olarak ifade edilmektedir. Bu sebeple, altcoin tanımı ile bitcoin haricindeki her karipto para biriminden bahsedilmektedir. Altcoinler, bitcoin alternatifleri olarak tanımlanmaktadır. Altcoinler sistem itibari ile bitcoinlerin en az bir bileşenlerini içinde barındırmaktadır. Piyasada yüzlerce altcoin bulunmaktadır. Altcoinlerin birçoğu çok daha küçük özelliklerin geliştirilmesi ve değiştirilmesine imkan vermektedirler. Bu coinlerin birçoğu istenilen başarıyı yakalayamadığı için kısa bir süre içinde ortadan kalkmaktadır. İlk çıkan altcoinlerdne biri olan Litecoin olarak bilinmektedir ve varlığı devam etmektedir.

Altcoin’in Ortaya Çıkış Sebebi

Altcoin’in Ortaya Çıkış Sebebi
Altcoin’in Ortaya Çıkış Sebebi

Altcoin Nedir? Altcoinlerin ortaya çıkış sebebi, genel olarak kripto paraların daha çok alana yayılması ve bu sistemin genişletilme isteği olarak ifade edilebilmektedir. Ayrıca altcoinlerin geliştirilmesinde bitcoinden daha hızlı bir işletim sisteminin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, altcoinlerdeki madencilik işlemlerinin de bitcoinlere göre daha kolay gerçekleşmesi hedeflenmektedir. Altcoinlerin ortaya geliştirilmesi ve ortaya çıkışındaki ana sebep kripto para piyasasının hareketlenmesi sağlamaktır.

2021 En Popüler Altcoinler

2021 En Popüler Altcoinler
2021 En Popüler Altcoinler

Altcoin Nedir? Kripto para borsası içinde birçok farklı altcoin bulunmaktadır. Bu altcoinlerin her biri farklı özellikte ve farklı işlemlere imkan vermektedir. Altcoinlerin bazıları hedeflenen başarıya ulaştıkları için oldukça popülerdir. Altcoinler çok fazla olduğu için birçoğu kısa zaman içinde ortadan kalkmaktadır. Bu sebeple sistemde varlığını devam ettirebilen altcoinlerin başarılı oldukları söylenebilmektedir. Popülerlik sıralamasına göre en avantajlı olan ve en çok tercih edilen altcoinleri şu şekilde sıralamak mümkündür;

Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash,

Tether, Chainlink, Basic Attention Token, Binance Coin,

0x, Matic Network, Kyber Network, Enjin Coin,

LTO Network, Compound, Synthetix Network Token,

Bankor Network Token ve Aave şeklindedir.

Alcoinlerin Avantajları

Kripto paraların her birinin kendi içinde birçok farklı avantajları bulunmaktadır. Altcoinler için de bu avantajlardan söz etmek mümkündür. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Altcoinler oldukça yüksek oranda likidite sağlamaktadır.
  • Altcoinlerin işlem gizliliği ve kullanıcı seviyesinin daha fazla olduğu söylenebilmektedir.
  • Oldukça uygun fiyatlarda madencilik hizmetleri sunulmaktadır.
  • Altcoinler daha fazla yatırım imkanı sunabilir.
  • İşlem hızının bitcoinlere oranla daha fazla olması hedeflenen ve bu hedefine ulaşan altcoinler mevcuttur.
  • Madencilik işleminin hızlandırılması yönünde teknik geliştirme yöntemlerine açıktır.
  • Altcoinler yüksek oranda dalgalanmalara sebep olabilmektedir. Bu da kazançlı bir durum sağlayabilmektedir.
  • Defi sistemine sahip altcoinler geleneksel birçok finansal işleme ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Alcoinlerin Dezavantajları

Alcoinlerin Dezavantajları
Alcoinlerin Dezavantajları

Avantajları olduğu kadar altcoinlerin dezavantajlarından da bahsetmek mümkündür. Herbir altcoinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Dolayısı ile dezavantajlar da farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak altcoinlerin dezavantajları şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Bahsi geçen yüksek orandaki dalgalanmalar bir avantaj olarak kazancın artmasına sebep olabilir. Ancak aynı dalgalanmalar kazancın oldukça azalmasına da sebep olabilmektedir.
  • Piyasada birçok farklı altcoin bulunmaktadır. Kişilerin bu altcoinler içinden seçim yapabilmesi zorlaşabilmektedir. Çünkü bitcoine oranla altcoinlerin bazılarının isimleri neredeyse hiç duyulmamıştır. Dolayısı ile yatırım yapmak isteyen kullanıcılar ismi duyulmamış bir altcoine güvenmekte zorlanabilmektedirler. Oluşabilecek olumsuz bazı durumlar yatırımcıların endişelenmesine ve altcoinlerin değer kaybetmesine sebep olabilmektedir.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle