Bitcoin Ajandası

Altcoin Piyasası Sallantıda: Baskılanma Süreci Devam Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Altcoin Piyasası Sallantıda: Baskılanma Süreci Devam Ediyor!

Altcoin Piyasası Sallantıda: Baskılanma Süreci Devam Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Bitcoin dominans seviyesinin 2 yıl aranın ardından yüzde 50’yi aşması altcoin piyasasını sarsmış gibi görünüyor. Bu durumda altcoin’lerin yükselişi için hangi seviyeler önem teşkil ediyor?

Altcoin Piyasasında Baskılama Devam Ediyor

Altcoin Piyasasında Baskılama Devam Ediyor
Altcoin Piyasasında Baskılama Devam Ediyor

24 bin 900 dolar itibariyle yükseliş ivmesi gösteren lider kripto para birimi, dominans seviyesini de beraberinde taşıyor. 2021 yılından sonra ilk defa yüzde 50’yi aşmış olan Bitcoin dominans seviyesi, altcoin’lere geçit vermedi. Bitcoin fiyatı yüzde 9,7 oranında artış göstermiş olmasına rağmen dominans seviyesi sebebiyle pek çok altcoin bu yükseliş karşısında sessizliğini korudu ve bu şekilde baskılanmış oldu.

Ethereum’un (ETH) bağımsız olarak yükseliş gösterememesinin üzerine dominans seviyesi de eklenince büyük ölçüde sıkışan altcoin piyasa değer (TOTAL2), kripto paralar açısından tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Domino değeri yüzde 50’nin altında gevşemesi ve Ethereum’un yükseliş göstermesi halinde altcoin’lerin önünün açılacağı düşünülüyor. Peki, güncel grafik verileri Ethereum açısından neyi ifade ediyor?

Analistlerin Ethereum Grafik Analizi

1620 dolardan 1770 dolara kadar yükselen lider altcoin, BTC dominansının da yükselmesiyle beraber geri çekildi. Güncel olarak 1731 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum (ETH), 1777, 1844, 1915, 2020 ve 2056 dolarlık direnç seviyelerini kırması durumunda TOTAL2 değeri hızlı bir yükseliş gerçekleştirebilir.

Bitcoin dominansının yükseliş göstermeye devam etmesi ve sektörle alakalı fud haberlerin gelmesi gibi durumların yaşandığı senaryoda ETH için takip edilmesi gereken destek seviyeleri 1588 ve 1532 dolardır. ETH’nin 1532 dolar seviyesini kaybetmesi durumda altcoin piyasasındaki düşüşler derinleşebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir