Bitcoin Ajandası

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri: Bitcoin’den Çıkıp Altcoin’e Geçiyorlar
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Altcoin Yatırım Tavsiyeleri: Bitcoin’den Çıkıp Altcoin’e Geçiyorlar

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri: Bitcoin’den Çıkıp Altcoin’e Geçiyorlar

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Bitcoin talebinde azalış görülürken Ethereum ve Cardano kurumsal kripto yatırım ürünleri girişlerinde hakimiyetini devam ettiriyor. Bitcoin çıkışları sürerken kurumlar, altcoinlere daha çok ilgi gösteriyor. İzlenen gelişmelerde Altcoin yatırım tavsiyeleri olarak değerlendirilebilecek bilgiler yer alıyor.

Altcoin yatırım tavsiyeleri açısından izlenebilecek gelişmelerin ayrıntıları haberimizde yer alıyor.

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri: Altcoin’e İlgi Yükseliyor!

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri: Altcoin’e İlgi Yükseliyor
Altcoin Yatırım Tavsiyeleri: Altcoin’e İlgi Yükseliyor

Fondaki son girişler, altcoin fonlarına yatırımların art arda ikinci haftasındaki yoğunluğu gösteriyor. Altcoin ürünleri yatırımları önceki haftaya oranla %14.3 artış gösterdi.

ETH’de haftalık 17,2 milyon dolarlık giriş olduğu görülüyor. Rapor, Ethereum ve diğer altcoinleri takip eden ürünlerin, sektörün toplam Yönetim Altındaki Varlıklarının (AUM) %32’sine karşılık geldiğini belirtiyor.

Cardano tabanlı kurumsal fonların, haftanın toplam altcoin girişlerinin %32’sini oluşturan 10.1 milyon dolar ile haftalık girişte bir rekor kaydettiği görülüyor. Cardano tabanlı ürünler, kripto yatırım ürünlerinde kilitli konumdaki sermayenin %0,15’ini elinde bulunduruyor.

Cardano’ya girişlerdeki artışın, 12 Eylül’de Cardano’nun akıllı sözleşme işlevini ilk kez başlatacak olan Alonzo yükseltmesi nedeni ile olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin’den Çıkıp Altcoin’lere Giriliyor

Polkadot ve Solana merkezli olan 2 fon; 1,5 milyon dolar ve 2,7 milyon dolar gibi yatırımlar aldı. Solana, en son 16 milyon dolar ile fonlarda yönetilen varlıklar arasında üst sıraları zorladı.

CoinShares konu hakkında, Altcoinleri kapsayan yükselişe karşın Bitcoin ürünlerinde dönem içinde 3,8 milyon dolarlık bir kayıp ile çıkışlar sürdüğünü ve Bitcoin ürünlerinin son 16 haftanın 14’ünde çıkış seyrinde görüldüğünü açıkladı.

Kurumsal varlık yöneticileri şu sıra AUM’da toplam 56,8 milyar doları elinde bulunduruyor. Geçen hafta sektör genelinde meydana gelen AUM’lardaki hafif düşüş, Bitcoin tabanlı ürünlerden süren nakit çıkışlara dayanıyor.

Fon ihraççılarının işlemleri izlendiğinde CoinShares‘in kendi Bitcoin fonu, 14.5 milyon dolarlık çıkış görerek geçen hafta en büyük kaybı yaşamış oldu. ETC fonu da 14,1 milyon dolar ile en büyük giriş yaşadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir