Bitcoin Ajandası

Analist 2022 için Aldığı Altcoinler ve Stratejiler Hakkında Konuştu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Analist 2022 için Aldığı Altcoinler ve Stratejiler Hakkında Konuştu!

Analist 2022 için Aldığı Altcoinler ve Stratejiler Hakkında Konuştu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
15 0

Lark Davis, kripto yatırımları stratejisinde piyasa kapsamında en büyük iki kripto para birimine “keskinlikle” pay verdiğini söyleyerek analistin uzun vadede altcoinler ve stratejiler hakkında belirlediği ilk aşama, BTC tutmaya devam ederken eklemede yapmak.

Davis ayrıca, her “dip” fiyatı değerlendirmesinde ve yatırımında aktifliği koruyor. Ethereum’a gelince, ETH de analist uzun vadeli yatırım olarak değerlendiriyor. Davis ETH için her fırsat yakaladığında ekleme yaptığını ve karının çoğunu da farming havuzlarında pasif gelir için ayırdığını söyledi. Peki, Davis hangi altcoin’lerden uzak duruyor? Bu soruyla birlikte altcoinler ve stratejiler hakkında detaylar vermeye devam edelim…

Altcoinler ve Stratejiler Hakkında Konuşuldu!

Altcoinler ve Stratejiler Hakkında Konuşuldu!
Altcoinler ve Stratejiler Hakkında Konuşuldu!

Davis, stratejisi kapsamında olmayan ilk kripto sektöründe NFT’lerin olduğunu ve NFT’lere çok fazla yatırım yapmayı planlamadığını söyledi. Ancak analist bazı birkaç NFT’lere cüzi miktarda yatırım da yaptığını açıkladı. Davis’in verilerine göre NFT’lerin kar oranlarında yaşanan belirsizlik ve dengesizlik ön planda tutuldu. Analiste göre portföy kapsamında NFT’lere pay vermek isteyen yatırımcılar bunun için küçük bir kısım için uygun görülebilir.

Analistin tahminlerine ve stratejilerine göre uzun vadede yatırım için tercih etmediği ikinci altcoin sektörü birinci katman (Layer-1) Blockchain protokolleri oldu. Davis’in bu duruma göre herhangi bir yatırım fırsatı kalmadı. Analist büyük getirisi fırsatlarında Solana ve Avalanche’ye yatırım yapmıyor. Ancak, Katman-1 Blockchain’ler üzerinde inşası gerçekleşen oyunları Solana’da, DeFi projelerini Avalanche’da, oyunları ve DeFi’yi Polygon’da satın alarak devam ettiriyor. Analiste göre büyük paranın kazanılacağı yer burasıdır.

Metaverse ile Uyumlu

Deneyimli analistin para yatırımlarında gerçekleştirmek üzere planladığı ilk sektör oyna-kazan oyun platformları olarak gerçekleşti. Analist bu projeler kapsamında sıcak ve metaverse ile uyumlu olduğunu belirtti. Davis’e göre oyun altcoin’ler için yatırımcıları 2022 yıl boyunca sürecek büyük bir trende ilk bırakanlardan olabilir.

Analistin 2022 yılı içerisinde değerlendireceği ikinci sektör ise DeFi’ler olacak. Merkezi olmayan finans projeleri kapsamında 2021 yılında yenilikçi pek çok ürünlerin piyasa sürüşü gerçekleşti. Kripto paraların kalbinde yer aldı. Analiste göre DeFi’de önce çıkan fırsatlar altcoin Blockchain’lerinde yer alırken bazı ekosistem oyunlarına da erken başlamak için farming potansiyellerini değerlendirmek ön sırada oldu. Analistin yorumlarında son olarak, stablecoin’lerden pasif gelir elde etmek için farming seçeneklerinin olabileceği ön görülüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir