Bitcoin Ajandası

Amazon için Bitcoin İddiası Sonucu Piyasada Yükseliş Yaşandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Amazon için Bitcoin İddiası Sonucu Piyasada Yükseliş Yaşandı!

Amazon için Bitcoin İddiası Sonucu Piyasada Yükseliş Yaşandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ticarette devleşen Amazon için kripto para ve kripto paralarda konusunda artık kabul etme aşamasında olduğuna yönelik gelen Bitcoin iddialarında kullanıcılara karşı ekstra yükseliş yaşanmasına neden oldu.

Bitcoin iddiası yanı sıra e-ticaret piyasasında liderler arasında olan ve web sitelerinde yayınlanan bir işe göre Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri aranma aşamasındaydı. Amazon bu kapsamda “ödemeler ve finansal sistemde yenilik yapma” kapasitesine sahip birini istiyor ve bu kişi Ödeme Kabul ve Deneyim Ekibinin bir parçası olacak.

Bitcoin İddiaları Sonrasında 2022 Yılında Amazonu Ne Bekliyor?

Bitcoin İddiaları Sonrasında 2022 Yılında Amazonu Ne Bekliyor?
Bitcoin İddiaları Sonrasında 2022 Yılında Amazonu Ne Bekliyor?

Bitcoin iddiası sonucu gazeteye açıklamalarda bulunan “içeriden biri” Amazon’un “kesinlikle” bu yılın sonuna kadar Bitcoin ve kripto para ödemelerini başlatma üzerine doğrulamada bulundu. Buna ek olarak, e-ticaret devi 2022 yılına kadar kendi token’ını da piyasaya sürebilir.

Amazon içinde ortaya atılan iddialarında ortaya atan kişi Amazon’un Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Liderliği işinde daha da ileriye geçen bir planı olduğunu söyleyerek kaynak içinde proje kapsamında Amazon’un yönetim kurulu başkanı ve kurucusu Jeff Bezos’un kendisi tarafından onaylandığını da sözlerine ekledi:

“Bitcoin ile başlıyor. Bu kripto para projesinin en önemli ilk aşaması ve direktif en tepeden geliyor…”

Altcoinler Hangi Aşamada?

Bitcoin iddiası sonrası Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash, çevrimiçi olarak uygulamaya aldığı işlemlerde en popüler 8 kripto para birimlerine gelmeden önce ilk aşamada altcoinler olacak.

Diğer geçilen aşamada ise bir Amazon yerel token’ının oluşturulmasında ve piyasaya sürülmesinde şirketin, yaklaşık bir yıl gibi zamanda malları ödemek için kripto para birimleri ile denemeler yaptığı ve “token’laştırmaya” yönelmesinin mümkün olduğu iddia edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir