Bitcoin Ajandası

Amazon NFT ve Kripto Projesi için Hazırlık Yapıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Amazon NFT ve Kripto Projesi için Hazırlık Yapıyor!

Amazon NFT ve Kripto Projesi için Hazırlık Yapıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden olan Amazon, dijital dünyanın NFT ve kripto para alanına dahil olmak için hazırlık yapıyor. Konuyla alakalı olarak ABD medyasında yer alan haberlere göre, Amazon’un başlatacağı dijital varlık girişimi, blok zinciri tabanlı oyunlar, Layer1 blok zincirleri ve NFT’lerden oluşacak. Haber kaynakları ayrıca girişimlerin çoğunlukla oyun ve NFT üzerinden ilerleyeceğini de belirtti.

Basında ayrıca Amazon müşterilerinin kripto oyunlarını oynayarak ücretsiz bir şekilde NFT kazanma şansı olacakları ifade edildi. Kaynaklar, şirketin söz konusu proje için çalışmalarına devam ettiğini, resmî açıklama için henüz bir tarih belirlenmediğini ve duyurunun Nisan ayında yapılmasının beklendiğini söyledi.

Amazon NFT ve Kripto Konusunda Oldukça İddialı

Amazon NFT ve Kripto Konusunda Oldukça İddialı
Amazon NFT ve Kripto Konusunda Oldukça İddialı

Basına konuşan haber kaynaklarından biri, Amazon’un bu hamlesinin son derece büyük olduğuna dikkat çekti. Bunun pek çok sebebi olduğunu, daha önce bunu kendi aralarında konuştuklarını söyleyen kaynak, Amazon’un akıllı davranması ve doğru hareket etmesi halinde bu alandaki birçok oyuncunun etkileneceğini ifade etti.

Bir başka kaynak da projeyle alakalı önemli bir detaydan bahsetti. Amazon’un özellikle NFT konusuna büyük önem verdiğini, birkaç ay öncesinde en az 1 aile ofisiyle görüşmeler gerçekleştirdiğini belirtti. Söz konusu olan dönemde plan, yıldız bir ismin kullanılmasıyla beraber bir NFT çıkarmak olduğunu dile getiren kaynak, sonrasında web3 konusunda da adım atmanın plana dahil edildiğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere Amazon’un üst düzey yöneticisi Andy Jassy, 2022 yılında katıldığı bir etkinlikte NFT ve kripto paraların ilerleyen süreçlerde büyük ölçüde büyüme kaydedeceğini belirtmişti. Jassy aynı dönemde Bitcoin ya da herhangi bir varlık üzerine yatırım yapmadığını da söylemişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir