Bitcoin Ajandası

Amber Group Kripto Kisini Ucuz Atlatmaya Calisiyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Amber Group, Kripto Kışını Ucuz Atlatmaya Çalışıyor!

Amber Group, Kripto Kışını Ucuz Atlatmaya Çalışıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Amber Group kripto kışıyla mücadele ederken, bu süreci ufak sıyrıklarla atlatabilmek adına küçülmeye gidiyor.

Sam Bankman-Fried’in FTX borsası endüstrisinde şok etkisi yaratan çöküşünün ardından hem yatırımcılar hem de şirketler iyileşmek adına çalışmalar yürütüyor. Temasek Holdings Pte ve Sequoia China gibi isimlerden destek alan Amber, 2022 yılının ilk zamanlarında 600 çalışanının işine son vermişti. Bununla beraber 100 milyon dolar değerindeki finansman turunu duraklatan şirket aynı zamanda spor anlaşmaları çılgınlığının önemli bir parçası olan Chelsea FC ile sponsorluk anlaşmasını feshettiğini açıkladı. Tüm bunların yanı sıra şirket yetkilileri, şimdilerde personellerini etkileyecek küçük mali hamlelerde bulunuyor.

Şirket, Kripto Kışında İkramiyeleri İptal Etti

Sirket Kripto Kisinda Ikramiyeleri Iptal Etti
Şirket Kripto Kışında İkramiyeleri İptal Etti

Amber Group, 2022 yılında kripto endüstrisini büyük ölçüde sarsan krizlerinden uzak durmaya çalışırken, çalışanları için ödediği ikramiyelerini iptal etti.

Amber İcra Kurulu Başkanı Michael Wu, konuyla alakalı olarak basın mensuplarına bir açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamalarında Wu, şirketin personellerine verdiği ikramiyeleri iptal ettiği ve yönetici maaşlarının da düşürüldüğü iddialarını doğruladı. Bununla beraber şirketin giderleri düşürmeye yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğini de söyleyen icra kurulu başkanı, FTX borsası çökmeden önce de kripto kışı için hazırlık yaptıklarını söyledi. Bununla beraber şirketin maliyetleri düşürdüğünü, ne yazık ki bu sene personeller için ikramiye ödemesi yapılmayacağını da açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir