Bitcoin Ajandası

Amerika’da Yeni Kurulan Siyasi Parti Kripto Para Yanlısı Olacağını Açıkladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Amerika’da Yeni Kurulan Siyasi Parti Kripto Para Yanlısı Olacağını Açıkladı!

Amerika’da Yeni Kurulan Siyasi Parti Kripto Para Yanlısı Olacağını Açıkladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Amerikalı girişimci ve politikacı Andrew Yang, yeni açılan Forward Partisi’nin, kripto para yanlısı olacağını dile getirdi. Ayrıca parti içinde ABD kripto varlık topluluğunu temsil edeceğini söyledi.

“Sol parti değil. İleri parti.” Sloganı ile devamlılığını sağlamak üzere kurulan partinin kripto para yanlısı kurucusu Andrew Yang’a göre dijital varlık endüstrisi de bu yönde ilerliyor.

Yang konuyla ilgili şu açıklamalara yer verdi;

“Forward Partisi’ni gerçekten bir Kripto Partisi yapmak istiyorum. Çünkü aradaki uyumu çok derin görüyorum. Kripto para topluluğunun ilerlemesinin ve yeniliklerin muazzam bir şey olduğunu yasa koyuculara anlatmak istiyorum.”

Yeni Kurulan Siyasi Parti Kripto Para Yanlısı

Yeni Kurulan Siyasi Parti Kripto Para Yanlısı
Yeni Kurulan Siyasi Parti Kripto Para Yanlısı

Girişimci için Bitcoin ve altcoinlerin parti içerisinde tamamen odak nokta olacağına dikkat çekerek pandeminin başlangıcından bu zamana kadar Amerika’daki önemli finansal sorunlardan da söz etti. Yang, bu sorunların görüldüğü durumda dijital varlıklar için son derece faydalı olunabileceğini dile getirirken bu duruma dair umutları üzerine şu sözleri de dile getirdi:

“Ülkedeki büyük sorunlarımızı çözmek için kripto para dünyası bize umut olabilir.”

ABD hükümeti için de kripto para düzenlemelerinde “hiçbir şey” yapmaması gerektiği düşüncesinin savunmasını yapan Elon Musk’ın tam aksine Yang, yatırımcılar için hiçbir kural olmadan piyasada işlem yapamayacaklarına inandığını belirterek şöyle konuştu;

“Kripto para dünyasında kendi işimizi tamamen kendimizin yapabileceğini gerçekçi bulmuyorum. Bu sektörde bazı düzenlemeler olması gerekecek, ancak bunun doğru, akıllı bir şekilde yapılmasını istiyoruz.”

Kanadalı Siyasetçi Kripto Paralara Olumlu Bakıyor

Kanada içerisinde de hızla büyüme sağlayan “Halk Partisi”nin lideri Maxime Bernier bu örnekler arasındadır. Ülke içerisinde yapılacak federal seçimlerden bir hafta önce kendisine de kripto paralardan yana olup olmadığı üzerine sorular soruldu ve olumlu yanıt verdi.

“Merkez bankalarının paramızı ve ekonomimizi nasıl mahvettiklerini görüyoruz. Ben daha çok eski moda altın ve gümüş hayranıyım, ancak kripto paralar merkez bankalarına karşı çıkmanın yenilikçi başka yolu.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir