Bitcoin Ajandası

Analist Uzun Vadeli Bitcoin Fiyat Tahminini 150.000 Dolara Çıkardı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Analist Uzun Vadeli Bitcoin Fiyat Tahminini 150.000 Dolara Çıkardı!

Analist Uzun Vadeli Bitcoin Fiyat Tahminini 150.000 Dolara Çıkardı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1737 0

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan Chase stratejistlerine göre, uzun vadeli Bitcoin’in “gerçeğe uygun değeri” gerçek fiyatından %12 daha düşük olmalıdır.

Onların görüşüne göre, kripto para birimi şu anda aşırı pahalı ve gerçeğe uygun değeri 38.000 dolar civarında olmalı. Rakam, Bloomberg’e göre uzun vadeli Bitcoin’nin altından yaklaşık dört kat daha uçucu olduğu öncülüne dayanıyor. bitcoinajandasi.com olarak durumu daha detaylandıralım.

Bu oynaklık üç katına daralırsa, gerçeğe uygun değer fiyatının yaklaşık 50.000 dolara yükseleceğini belirten stratejistler şunları yazdı:

“Bitcoin için ileriye dönük en büyük zorluk, oynaklığı ve daha fazla kurumsal kabulü engelleyen yükseliş ve düşüş döngüleri.”

Uzun Vadeli Bitcoin Fiyatlarını Tahmin Etme

Uzun Vadeli Bitcoin Fiyatlarını Tahmin Etme
Uzun Vadeli Bitcoin Fiyatlarını Tahmin Etme

Bu hafta yatırımcılara gönderilen mektuptan daha ilginç bir gözlem, JPMorgan’ın BTC için uzun vadeli fiyat tahminini artırmış olmasıdır. Bir yıl önce, stratejistler Bitcoin için uzun vadeli fiyatın 146,000 dolar olduğunu öne sürdüler, ancak bunu 150.000 dolarlık yeni bir tahmine yükselttiler. Bununla birlikte, “uzun vadeli” bir tanım veya zaman ölçeği sağlamadılar.

Yeni fiyat tahmini, BTC toplam piyasa değerini yatırım amacıyla özel olarak tutulan tüm altınlarla aynı seviyeye getirecek bir seviyedir.

Analistler ayrıca ocak ayındaki piyasa geri çekilmesinin Mayıs 2021’de meydana gelen aynı kapitülasyon olayına benzemediğini de yorumladılar. Geçen ay, Bitcoin fiyatları yaklaşık 47 bin dolardan yaklaşık 36,5 bin dolara geriledi.

Bununla birlikte, vadeli işlemler açık faiz (OI) ve borsalardaki BTC rezervleri gibi ölçümlerin artık “daha ​​uzun süreli ve dolayısıyla daha endişe verici bir pozisyon azaltma eğilimine” işaret ettiğini de belirttiler.

Rapor genel olarak düşüş eğiliminde olsa da büyük Wall Street bankalarının (önceden onlardan nefret eden) şimdi yatırımcılara onlar hakkında tavsiyelerde bulunması ve fiyatları tahmin etmesi kripto varlıklarının ne kadar ileri geldiğinin bir kanıtı.

BTC Fiyat Görünümü

Bitcoin son 24 saat içinde çok az değişiklikle 43.900 $ için el değiştiriyordu. Varlık, birkaç saat önce gün içi en yüksek 44.758$’a ulaştı ancak perşembe sabahı Asya ticaret seansı sırasında düşmeye başladı.

Fiyatlar son yedi gün içinde %18 artmasına rağmen mevcut seviyelerde güçlü bir direnç var. Bu direncin üzerinde bir kırılma, 47 bin dolarlık bölge civarında daha fazla sonuç verecektir. Bununla birlikte, ayılar kontrolü yeniden ele geçirirse BTC, 41,5 bin dolardan desteğe geri dönebilir.

Bitcoin şu anda 10 Kasım’daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan %36,7 düşüşle işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir