Bitcoin Ajandası

ApeCoin DAO’dan Yeni Hamle: O İki Altcoinle Görüşülüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ApeCoin DAO’dan Yeni Hamle: O İki Altcoinle Görüşülüyor!

ApeCoin DAO’dan Yeni Hamle: O İki Altcoinle Görüşülüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Yuga Labs’ın Ethereum’da yaşadığı sorunlu Otherside mint’in sonrasında Bored Ape Yatch Club mimarı ve ApeCoin DAO, alternatif blok zincirlerini keşfetme konusunda yeni adımlar atıyor. Dün yayınlanan bir rapora göre ApeCoin, ölçeklendirme konusunu tartışmak üzere Flow Foundation ve Ava Labs ile görüşmeler gerçekleştiriliyor.

Yakın bir kaynaktan elde edilen bilgilere göreyse ApeCoin Vakfı Yönetim Kurulu, Otherside sanal arazi satışından sonra Ethereum haricindeki diğer blok zincirlerini keşfetmeyi net olarak planlamamıştı.

Topluluk üyeleri, Ethereum’un uzun zamandır gündemde olan ölçeklendirme sorununa dikkat çekerek Otherneeds NFT’lerini basma konusunda acele etti. Bu durumsa ağda ciddi bir tıkanıklığa yol açtı. Bazı üyeler yalnızca işlem ücreti için 7 bin dolardan fazla ödeme yapmak durumunda kalırken, bu durumda işlem ücreti için yapılan ödemeler 100 milyon doları aşmış oldu. Yuga Labs bu durumdan etkilenen üyelerine geri ödeme yapmasına rağmen, işlemlerin büyük çoğunluğu başarısızlıkla sonuçlandı.

ApeCoin DAO Ava Labs ve Flow Foundation’la Görüşüyor

ApeCoin DAO Ava Labs ve Flow Foundation’la Görüşüyor
ApeCoin DAO Ava Labs ve Flow Foundation’la Görüşüyor

Konuya ilişkin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunu kabul eden Yuga Labs, ApeCoin’in bu tür ölçeklendirme sorunların üstesinden gelebilmek adına kendi zincirine geçiş yapması gerektiğini söyledi. Ayrıca ApeCoin DAO’nun da bunu düşünmesi için elinden geleni yapacağını da ifade etti.

Şimdilerde gizli bir kaynaktan elde edilen bilgilere göre Yuga Labs, Ava Labs ve Flow Foundation ile direkt olarak görüşmeler gerçekleştiriyor. Fakat platform kurucularından biri olan Greg Solano’nun bu iddiaları reddettiğini ifade etti.

Avalanche Ethereum Virtual Machine sayesinde büyük ölçekli işlem hacmi ve uyumluluğu sağlayan bir çeşit Proof of Stake blok zinciridir. Bu tür özellikler DeFi’nin geçtiğimiz yılın sonunda geliştirilebilmesi konusunda uygun bir zemin sağladı. Üstelik bu sayede pazarın 2021 Kasım döneminde zirveye ulaşmasıyla beraber AVAX 134 doları aştı. Fakat şimdilerde 33 dolar bandında işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir