Bitcoin Ajandası

AppCoins Projesi Nedir? APCC Nereden ve Nasıl Satın Alınır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. AppCoins Projesi Nedir? APCC Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

AppCoins Projesi Nedir? APCC Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

AppCoins projesi, akıllı cep telefonları için geliştirilmiş olan bir blok zinciri projesidir. Sanal uygulama mağazası odaklı olan bu projenin en önemli amacı, bu alanda merkeziyetsiz uygulama pazarı oluşturmaktır. Dolayısıyla bu proje, birçok kripto para meraklısı ve yatırımcısı tarafından merak konusu haline gelmiştir.

AppCoins ya da kısaca adıyla APCC Coin, Aptoide App Store tarafından tasarlanan ve mobil uygulama dünyasını hedef alan projenin kripto para birimi olarak ifade edilebilir. İlk ICO’sunu gerçekleştirmesinin ve Binance listesinde yer almasının ardından yüzde 300 gibi bir oranla yükseliş gösteren bu kripto para birimi, mobil uygulama alanında devrim yaratmayı hedefleyen bir varlık olarak dikkat çekiyor.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde AppCoins projesinin ne vadettiği, AppCoins Wallet ve APCC Coin’in ne olduğu ne için kullanıldığı ya da nereden alındığı gibi soruları yanıtladık.

AppCoins Projesi Nedir?

AppCoins Projesi Nedir?
AppCoins Projesi Nedir?

AppCoins projesi, mobil uygulama pazarları açısından açık, dağıtık ve blockchain tabanlı bir protokol olarak tanımlanabilir. Protokolün en önemli amacı, coin ve blockchain teknolojisini aracılığıyla uygulama ekonomisini yeniden yapılandırmaktır.

AppCoins projesi, mobil uygulama sektöründeki bir isim olarak tanınan Apitoide App Store tarafından geliştirilmiştir. Akıllı sözleşme teknolojisinden faydalanarak uygulama onaylarını, uygulama içi faturalandırmayı ve reklamlarını önemli ölçüde daha hızlı ve başarılı bir hale getirmeyi hedefliyor.  

Projenin geliştirici ekibi, günümüzün en önemli sektör devleri olan AppStore ve Plat Store tekelliğini ortadan kaldırmayı istiyor. Bununla beraber mobil uygulama endüstrisine daha fazla şeffaflık ve verimlilik kazandırmayı hedefliyor. Bu sebeple geliştirici ekip, blok zinciri teknolojisini ve akıllı sözleşmeleri uygulama mağazalarıyla bir araya getiriyor. Bu sayede merkezi olmayan, şeffaf, dağıtık ve adil bir uygulama pazarı oluşturuyor.

Diğer yandan AppCoins, sahip olduğu bu nitelikleri kendine ait bir blok zinciri ağı üzerinde değil, Ethereum ağı üzerinde kullanıyor.

AppCoins Projesi Ne Vadeder?

AppCoins projesi, reklam uygulamalarının masraflarını artıran etkenleri minimuma indirme konusunda etkili bir protokol olarak biliniyor. Bu sayede App Store türünden yüksek maliyet çıkaran rakiplerin önüne geçebiliyor. Bununla beraber protokol, uygulama içi satın alımları ve bunun gibi çeşitli uygulamalardan para kazanma yöntemlerini teşvik ediyor.

AppCoins, bu gibi özellikleri sayesinde şimdilerde stabil olan uygulama onay süreçlerini yapılandırma amacı taşıyor. Bu aşamadaki fikir, her şeyi blok zincirine taşıyarak ekosistemin daha şeffaf hale getirilmesi ve bütün tarafların tam anlamıyla katılıma teşvik edilmesinden meydana geliyor.

Bu durumu bir örnekle izah etmek gerekirse; bireysel geliştiriciler, geçmişteki işlemlere kıyasla güvenilirlik düzeyleri dikkate alınarak listeleniyor. Blok zinciri platformundaki geliştiriciler, bilinmeyen, güvenli ve kritik olmak üzere 3 farklı başlık altında değerlendiriliyor. Bununla beraber proje, geliştiricilerin uygulamalarını mobil uygulama pazarında pazarlama amacıyla kullanıyor. Buna göre geliştiriciler, kendi uygulamaları açısından platforma reklam verebilme şansı elde edebiliyor. Kullanıcılarsa, uygulama ve reklamlara gösterdikleri alaka karşılığında geliştiriciler tarafından ödüllendiriliyor.

AppCoins Wallet Nedir?

AppCoins Wallet, bir tür mobil uygulama olarak ifade edilir. Bu uygulama, yalnızca kullanıcılar açısından değil, geliştiriciler, işletmeler ve bu türden pek çok parti tarafından kullanılabilen bir uygulamadır. Kullanıcıların uygulamalar üzerinden kazandıkları APCC Coin’ler, doğrudan AppCoins Wallet’te saklanabilmekte ve ilk etapta bu cüzdana aktarılabilmektedir.

Topluluk üyeleri diledikleri zaman AppCoins Wallet’ten başka cüzdanlara ya da kripto para borsalarına transfer yapabilme imkanına sahiptir. Bu cüzdan uygulamasının doğrudan AppCoins ekosistemiyle bağlantılı olması, topluluk üyeleri açısından önemli bir avantaj ve zaman tasarrufu sunuyor.

Apoteide uygulamasına bakıldığında AppCoins Wallet’in 1 milyonun üzerinde indirildiğini görülüyor. Bu durumda potansiyel AppCoins Wallet ile APPC Coin yatırımcılarının sayısı ortaya çıkıyor.

APCC Coin Nedir? Ne için Kullanılır?

APCC Coin, AppCoins projesinin kripto para birimi olarak ifade edilir. ERC-20 tabanlı olan bu yerel token, uygulama mağazasında kullanılan bir varlıktır. Bu durumda tokenler, ekosistem içerisinde “dikkat başına maliyet” isminde bir model üzerinden dağıtılıyor. APCC Coin, kullanıcıların uygulamaları indirme ve indirdikleri uygulamalara gösterdikleri minimum 2 dk’lık ilgi karşılığında ödül olarak sunuluyor.

Kullanıcılar, elde ettikleri bu tokenlerle uygulama içerisinde satın alımları gerçekleştirebiliyor. Bununla beraber geliştiriciler de uygulamalarını yayımlama ve reklam verme konusunda ödemeleri APCC Coin ile gerçekleştirebiliyor.

APCC Coin Yorumları

APCC Coin, piyasaya sürüldüğü ilk zamanlarda kripto para sektörünün parlayan yıldızı konumuna erişmeyi başarmıştı. Özellikle de ICO dönemi ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın listesinde kendisine yer bulmasının ardından yüzde 300 gibi olağanüstü bir yükseliş gösterdi. Dolayısıyla aynı dönemlerde birçok kripto para uzmanından pozitif yönde değerlendirme topladı.

Diğer yandan AppCoins projesi, Attention Token’in kullanmış olduğu protokol modelini kullanması önemli bir avantaj olarak değerlendirilse de en önemli rakiplerinin Play Store ve App Store kullanması APCC Coin açısından dezavantaj olarak değerlendiriliyor.

APCC Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

Projeyle alakalı merak edilen birçok farklı konu bulunurken, bunlardan bir diğeri de APCC Coin fiyatı ve toplam arzıdır. Coinmarketcap verilerine göre yazım esnasında (27 Ekim 2022) APCC Coin fiyatı 0,0029 dolar bandında seyrediyor. Son 24 saatte 2,5 oranında yükseliş gösteren APCC Coin’in piyasa değeriyse 709,478,40 dolar olarak biliniyor.

Diğer yandan yine Coinmarketcap verilerine göre APCC Coin’in dolaşımdaki arz miktarı 239.805.530 adet olurken, toplam arzıysa 239.805.531 adetle sınırlı. Maksimum arzı hakkındaysa herhangi bir veri bulunmuyor.

APCC Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

AppCoins projesiyle ilgilenen kripto para yatırımcıları, APCC Coin’e bazı borsalardan erişim sağlayabilmektedir. Bu borsaları örneklendirmek gerekirse;

  • HitBTC,
  • Tokenomy, APCC Coin satın alabilmenin mümkün olduğu borsalardır.

Bu borsalardan birinde hesap oluşturan kripto para yatırımcılarının kimlik doğrulaması gerçekleştirmesi ve uygun pariteden hesabına para yatırması gerekir. Bu sayede kolaylıkla APCC Coin satın alım emri oluşturulması mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir