Bitcoin Ajandası

ARB Token, OTC Piyasalarında Alıcı Bulmaya Başladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ARB Token, OTC Piyasalarında Alıcı Bulmaya Başladı!

ARB Token, OTC Piyasalarında Alıcı Bulmaya Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Arbitrum tarafından gerçekleştirilen duyurunun ardından henüz piyasaya sürülmemiş olan ARB Token, OTC piyasalarında alıcı bulmaya başladı.

Arbitrum Vakfı, ARB Coin’in 23 Mart Perşembe günü itibariyle uygun görülen topluluk üyelerine dağıtılmaya başlanacağını duyurdu. Vakıf, projenin yerel tokeninin merkezi olmayan özerk organizasyonuna (DAO) resmi olarak geçişine işaret ettiğini ve kullanıcıların Arbitrum One ile Arbitrum Nova’yı yöneten kritik kararlarda oy kullanabileceğini de belirtti.

ARB, OTC Piyasalarında Satılıyor

ARB, OTC Piyasalarında Satılıyor
ARB, OTC Piyasalarında Satılıyor

OTC piyasaları, kripto para birimlerinin direkt olarak alıcı ve satıcı arasında kolaylıkla alınıp satılmasını sağlayan tezgâh üstü piyasalar olarak biliniyor. Süreç çoğu zaman hızlı bir şekilde işlerken, aynı zamanda fonlar direkt olarak bir banka hesabı üzerinden alıcıya aktarılıyor. Bu durumda alıcı ve satıcı arasında bir fiyat üzerine anlaşma sağlandığında, satıcı ödemeyi alarak uygun cüzdana varlıkları aktarıyor.

Layer-2 analiz sitesi L2Beat2e göre Arbitrum, Etherum Layer2 Pazar payının %55’ine sahip. Kripto para birimi olmayan en önemli projelerden olan Arbitrum ile alakalı beklenti, ağın 2021 yılında faaliyet göstermeye başlamasıyla beraber yoğun bir şekilde devam ediyor.

ARB Token Arzının %11,5’i Dağıtılacak

Totalde 10 milyarlık arza sahip olan ARB Coin’in %56’sı topluluk üyeleri tarafından kontrol edilecek. Dağıtımı gerçekleştirilecek olan airdrop ise totaldeki arzın %11,5’ini oluşturacak. Diğer yandan bu arzın %1,1’i ise Arbitrum ekosisteminde faaliyet gösteren özerk organizasyonlara verilecek.

Arbitrum geliştiricileri, projenin topluluk üyelerini airdrop token’leri sağlayan kimlik avı web siteleri ve siber saldırılarak karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir