Bitcoin Ajandası

Argo Blockchain Mucizevi Şekilde Hayatta Kaldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Argo Blockchain Mucizevi Şekilde Hayatta Kaldı!

Argo Blockchain Mucizevi Şekilde Hayatta Kaldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain, Teksas’ta faaliyet gösteren Helios madencilik tesisini 65 milyon dolar karşılığında Galaxy Digital’e satacak.

Kripto piyasalarında yaşanan zor günler kripto madencilik şirketlerini de olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. 2022 yılının son günlerinde de kripto kışının etkisi gözlemleniyor. Bu kötü süreçten etkilenen isimler arasında Bitcoin madencilik şirketleri de yer aldı. Bu alanda faaliyet gösteren birçok şirket, gelirin düşmesi ve likidite sorunu sebebiyle iflas edecek düzeye geldi. Argo Blockchain güç bir durumda olduğunu ve iflas başvurusu gerçekleştirebilecek düzeye geldiğini açıkladı. Buna karşın Galaxy Digital, sihirli bir el olarak şirketin imdadına yetişti ve Teksas’ta bulunan madencilik tesisini satın alacağını duyurdu.

Argo Blockchain İkinci Bir Şans Elde Etti

Argo Blockchain İkinci Bir Şans Elde Etti
Argo Blockchain İkinci Bir Şans Elde Etti

FTX’in iflasının ardından kötü günler geçiren Bitcoin madencisi şirket, Galaxy Digital ile bir anlaşma sağladı. Anlaşmaya göre şirket, üretim tesisi Helios’u Galaxy Digital’e satacak ve likidite ihtiyacını karşılamış olacak.

Gerçekleştirilecek olan bu satışın sonrasında Argo’nun iflas başvurusunda bulunmasına gerek olmayacak. Bununla beraber yeniden yapılanma şansı elde edecek olan şirket, 35 milyon dolarlık krediden de faydalanabilecek.

Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan şirketin CEO’su Peter Wall, son zamanlarda madenciliğe devam edebilmek ve sorunları giderebilmek adına çözüm yolu aradıklarını söyledi. Galaxy Digital ile sağlanan anlaşmayla hedeflerini gerçekleştirdiklerini söyleyen ünlü yönetici, bu anlaşmanın sektörde savaşa devam edebilmek için büyük bir şans olduğunu da dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir