Arjantin Cumhurbaşkanı’ndan Dikkat Çekici Bitcoin Açıklamaları!

Arjantin Cumhurbaşkanı’ndan Dikkat Çekici Bitcoin Açıklamaları!

Haberler
Ağustos 13, 2021 tarafından Esra Yılmaz
60
Arjantin Cumhurbaşkanı Fernandez tarafından gelen Bitcoin açıklamaları üzerine enflasyon üzerine mücadele verirken farklı bir yol izlemek için doğru yol olabileceği üzerine harekete geçmek istediklerini belirtti.
Arjantin Cumhurbaşkanı’ndan Dikkat Çekici Bitcoin Açıklamaları!

Latin Amerika üzerinde uzun zamandır devam ekonomik krizler üzerinden krizin atlatılamayacağı hale gelince Bitcoin yasal para olacak mı konusunda konuşulmalar enflasyonla mücadele üzerinden savunma mekanizması olması için Bitcoin açıklamaları Arjantin Cumhurbaşkanı Fernandez’den geldi.

Dünya üzerinde en güçlü ekonomiye sahip olan ABD burada yoğun olarak enflasyon üzerinde tartışma sürdürürken uzun süre boyunca devam eden ekonomik krizle mücadele eden Arjantin’de Cumhurbaşkanı Alberto Fernandez Bitcoin açıklamaları yapınca bunun üzerine olumlu cevap verdi.

Bitcoin Açıklamaları Üzerine İyi Yol Bulma Umudu!

Bitcoin Açıklamaları Üzerine İyi Yol Bulma Umudu!
Bitcoin Açıklamaları Üzerine İyi Yol Bulma Umudu!

Ülke medyasına bakılarak konuşmalarda Fernandez, merkez bankası üzerine dijital paralarda kullanmak üzere isteğin olup olmadığına ve üzerine bir de  El Salvador gibi Bitcoin’i yasal bir para haline getirilip getirilmeyecek yönünde soruları cevapladı.

“Çok ileri gitmek istemem ama ‘Hayır’ demek için de bir sebep yok. Belki de bu, gidilecek iyi bir yoldur. Sorduğumda, enflasyonun etkilerini sıfıra indirdiğini söylemişlerdi. Aslında bu küresel bir tartışma. İtiraf edeyim ben bu konuya dikkatli bir şekilde yaklaşıyorum. Fiyat artışı konusunda anlaşılması zor olan şeyler var. Tüm dünyada insanlar bunu tartışıyor. Hala sistemin tam anlamıyla genişlemediğini düşünüyorum ama tabii ki dikkate alınması gereken bir durum”

2015’in 100 Doları, Şu An 661 Dolar Eşit!

Arjantin enflasyon üzerinde dünyada en çok sorunla karşılaşan ülkeler arasında  olduğundan bunun üzerine Yoksulluk Endeksi” üzerine de ülke içerisinde bu anlamda ikinci sırada bulunmaktadır. Hatta Fernandez’in 2019’da başkanlığı devraldığı Mauricio Macri’nin döneminin başında, yani 2015 yılındaki 100 dolar ile yapılabilecekler şu anda ülkede 661 dolar ile yapılabiliyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle