Bitcoin Ajandası

Arkham Intelligence Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Arkham Intelligence Nedir?

Arkham Intelligence Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto piyasasındaki varlıklar için önemli bir platform olan Arkham Intelligence nedir? Kripto varlık dünyasına ilgi duyanların merak ettiği bu platform, kripto piyasasındaki gerçek dünya varlıkları ve kişiler ile ilgili bilgi aktaran bir istihbarat girişimidir.

Blockchain platformu olan Polygon, Arkham kullanıcıları için zincir içerisinde bulunan cüzdanları tanımlama ve izleme fırsatı sunan yeni destek ekler. Arkham platformunun Ethereum’un dışında destklediği yeni bir istihbarat platformu olan Arkham Intelligence en sık kullanılan blockchain zincirleri arasında yerini alır. Arkham zincirinde yenilenen destek özellikleri ile ön plana çıkan Arkham Intelligence, kullanıcıların yaptığı işlemleri incelemesine ve karşı tarafın gerçekleştirdiği aşamaların incelenmesine imkân tanıyan özellikli bir girişim platformudur. Geniş kullanıcı kitlesiyle birlikte ünlü ortaklıkları nedeniyle Polygon’u kullanmaya başlayan Arkham Intelligence ile ilgili merak edilen detaylar şöyle açıklanabilir.

Arkham Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Arkham Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
Arkham Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

İçinde bulunduğumuz yıl itibariyle halka açılmayı planlanan Arkham ne işe yarar? Arkham kullanıcıları, kripto para birimleri arasındaki bağlantıyı gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir. Dolayısıyla varlıklar arasındaki bağlantıları takip ederek, buna bağlı olarak işlemlerini gerçekleştirme fırsatı elde edebilir.

Son dönemlerde ekonomi sektöründe önemli bir konuma yükselen kripto varlık piyasasında riski yönetmek oldukça önemlidir. Özellikle karını maksimize etmek ve doğru varlığa yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, karşı karşıya kaldıkları riski ve kriz anlarını başarılı bir şekilde yönetebilmelidir. Örnek vermek gerekirse, kripto para piyasasında mevcut olan yüklü bir fonun herhangi bir token üzerinde hareket ettiğinde hareketin gidişatını kontrol etmek, yatırımcılar için fonlarını nereye aktarmaları gerektiğinde önemli bir yönerge oluşturabilir.

Arkham kullanmanın avantajlarından bahsedilirken yatırım uzmanlarının da üzerinde durduğu bir konu olarak riski yönetmenin yanı sıra fon kaynaklarını doğru varlıklar üzerinde hareket ettirmek büyük önem taşır. Arkham platformu sayesinde varlıklar arasındaki ilişkileri gerçek zamanlı görüntüleme fırsatı elde yatırımcılar, mevcut fonlarını token hareketlerini izleyerek doğru birime kanalize edebilir.

Büyük şirket ortaklıkları bulunan Arkham, çeşitli protokolleri kullanan şirketlerin cüzdan hareketlerini görüntüleyebilir, fonlar arasında nasıl bir hareketlenme mevcut olduğunu kontrol edebilirsiniz. Şeffaflık ve açıklık ilkesi gereği hareket eden ve platform üzerinde tokenler ve cüzdanlar arasında gerçekleşen işlemleri an be an kullanıcılara aktaran platform, kullanıcıların güvenini kazanmayı başarır.

Arkham Intelligence Nasıl Çalışır?

Kripto kullanıcıları için yeni bir platform avantajı sunan Arkham Intelligence nasıl çalışır? Arkham Intelligence platformu, kripto varlıkları ve kullanıcılar arasında bilgi akışı sağlayan bir istihbarat platformu niteliği bulunan bir girişim projesidir. Özellikle riski başarılı bir şekilde yönetmek ve fonlarını en doğru kaynaklara yöneltmek isteyen kullanıcılar için doğru bir girişim platformu niteliği kazanan Arkham, kullanıcılar için karşı taraf bağlantılarını görüntülemek için sunulan yeni bir projedir.

Sistem ara yüzü kullanıcılar için tüm verileri varlık sıralamasına göre dizer. Kripto istihbarat platformlarının aksine farklı bir arayüze sahip olan bu girişim verileri belirteçlere göre dizinlemek yerine varlık sıralamasına göre dizinler. Diğer platformlara kıyasla şeffaflık yüzdesinin oldukça yüksek olduğu bu girişim, kullanıcılar için büyük bir avantaj olarak öne çıkarken işlemleri gerçekleştiren gerçek kişi ve şirketlerin cüzdan ve varlık fonlarına yönelik gerçekleştirdiği işlemleri anlamak oldukça zor olabilir. Mevcut olarak beta sürümüne sahip olan Arkham kripto borsasının yanı sıra hedge fonu ve çeşitli finansal kurumlara ev sahipliği yapar.

Arkham Intelligence Polygon’u Mu Destekliyor?

Arkham Intelligence kullanıcılara varlıklar ve diğer yatırımcıların gerçekleştirdiği işlemleri açık bir şekilde görme imkânı sunar. Dolayısıyla içlerinde büyük şirketlerinde yer aldığı istihbarat platformu cüzdanlar ve fon akışları arasında gerçekleşen işlemleri kullanıcılara açık bir şekilde aktarmayı hedefler. Bu nedenle kripto piyasasındaki varlıklar ve bireyler arasında bir köprü görevi üstlenen Arkm token sistemi, meydana getirdiği Intelligence girişim projesi için Polygon’u desteklemeye karar verir.

Kullanıcılar ve yatırımcılar blockchain sistemindeki cüzdanları ve fonlar arasındaki geçiş ve tanımlama işlemleri anlık olarak Polygon desteği sayesinde görüntüleyebilir. Kripto istihbarat projesinin öne çıkan tanımlama ve izleme yeteneği Polygon desteğinin kazandırdığı yenilikler sayesinde gerçekleşir. Polygon Ethereum dışında destek sunduğu ikinci proje olarak Arkham Intelligence ismini duyurdu. Arkham Intelligence projesinin Polygon’u desteklemesinin en temel nedenlerinden biri ise, Stripe, Starbucks ve Disney gibi ünlü ortaklıklara sahip olmasıdır.

Veri analizi için bu platformu çekici kılan Polygon desteği, geniş bir kullanıcı kitlesini hedef almak açısından oldukça önemlidir. DeFi’ye göre Polygon, Total Value Locked için en geniş katman bir blok zincirlerinden biri olarak tanımlanabilir. Birden çok blok zincirine eklenerek varlığını sürdürmeyi hedefleyen Arkham, zincir içi araştırmalarını başlattığını duyurdu.

Arkham Intelligence Kripto Portföyü Ne Kadar?

Veri analiz şirketlerinin yaptığı araştırmalara göre Arkham Intelligence şirketinin kripto portföyünde 1,26 milyar doların üstündeki değerlerde bir varlığı olduğunu ortaya çıkardı. Quantity firmasının yaptığı bu araştırmaya yönelik Jane Street’in cüzdanında analiz etmiş olduğu kripto varlık, 470 milyon dolar kadar bir miktara sahiptir.

Veri analiz şirketleri Arkham Intelligence sisteminin kripto varlık portföyünün büyük bir kısmının Ethereum’dan oluştuğu söylenebilir. İstihbarat platformunun piyasa yapıcılarının portföyünde bulunan kripto varlıkların 416,84 milyon dolarlık bölümü Ethereum’dan, 28,77 milyon dolarlık bölümünün USDC coinden, 12,21 milyon dolarlık kısmının LINK ve 5 milyon dolarlık bölümünün ise Uniswap’ın oluşturduğu açıkça görülebilir.

Arkham projesinde mevcut bulunan kripto portföyünün, Ethereum’un ve USDC eklenmesi ile gün geçtikçe zenginleştiği bilgisine ulaşılabilir. Veri analiz şirketlerinin yaptığı araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre blockchain zinciri için önemli bir proje olan Arkham projesinde son bir ay içerisinde 795 milyon dolar bir kripto varlık artışı mevcuttur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir