Bitcoin Ajandası

SuperWorld Artırılmış Gerçeklik Kullanarak NFT Sergisi Yayınladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SuperWorld Artırılmış Gerçeklik Kullanarak NFT Sergisi Yayınladı!

SuperWorld Artırılmış Gerçeklik Kullanarak NFT Sergisi Yayınladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Merkezi alana bağlı kalmadan, özerk bir organizasyon (DAO) olan MONOGRAMA ile ortaklaşa yapılan sergi üzerinden artırılmış gerçeklikten faydalanılarak Batı Brezilya’nın Paiter Surui ve Cinta Larga kabilelerindeki sanat, müzik, video ve kültürel eserleri AR olarak sunacak.

Artırılmış gerçeklik ile hazırlanan sergi, Amazon ormanlarında bulunan topraklar içerisinde AR ile 3D modellenmiş galeri üzerinden olacak. Tüm eserler SuperWorld NFT Salonu üzerinden satışa sunularak müzayedede yer alacak. SuperWorld üzerinden arazi parselleri, gerçek dünya üzerinde 64,8 milyarlık bir alandan oluşur ve bunlar NFT olarak temsil edilir.

Artırılmış Gerçeklik Kullanarak NFT Sergisi

Artırılmış Gerçeklik Kullanarak NFT Sergisi
Artırılmış Gerçeklik Kullanarak NFT Sergisi

SuperWorld Kurucu Ortağı ve CEO’su Hrish Lotlikar konuyla ilgili şunları söyledi;

“SuperWorld’de vizyonumuz, daha iyi bir dünya inşa etmek. Dünyanın her yerinden ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeye yönelik bir hareket başlatmak. AMAZONIA projesi iş modelimiz ile mükemmel bir uyum içindedir. Dünyadaki insanlara mükemmel olanı ve artırılmış gerçeklikle dijital sanatı birleştirerek sahadaki köklü değişimi etkileme fırsatı sunar.”

AMAZONIA sayesinde elde edilen gelirler ise kabilelerin değerli kültürel, sanatsal mirasına fon sağlayarak dikkatleri üzerine daha da çekmeyi başaracak. Onların yaratıcılığı üzerine ve mücadelesine göre dünyanın geri kalanından destekleyebileceği geniş bir mercek sunulacak.

NFT’lerin Korunmuş Tarihinin Sembolleri

Serginin koordinasyonuna ve küratörlüğüne yardımcı olan dünyaca ünlü sanatçı Patrick Amadon şu ifadelere yer verdi;

“Aylarca kabilelerle el ele vererek farkındalık yaratmak için çalıştık. Umudumuz, NFT’lerin korunmuş tarihinin sembolleri olarak var olmaya devam etmesi yönünde. Dünyanın dört bir yanından insanların AR aracılığıyla bu büyük kabilelerin kültürünü ziyaret edip, kendilerini kabilelerin kültürüne kaptırmalarıdır.”

“AMAZONIA sergisi, artırılmış gerçeklik ve NFT’lerin nasıl olumlu bir sosyal etki yaratabileceğinin çığır açan bir senaryosu olarak hizmet ediyor. Fiziksel dünya ile dijital dünyayı birbirine bağlayan bir köprü olarak AMAZONIA, kabile topluluklarının farkındalığını artıracak ve bölgedeki koşulları iyileştirme çabalarına yardımcı olacaktır.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir