Bitcoin Ajandası

Astar Network ile Japonya Arasında Yeni Ortaklık!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Astar Network ile Japonya Arasında Yeni Ortaklık!

Astar Network ile Japonya Arasında Yeni Ortaklık!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para sektöründe popüler olan altcoin’lerden ASTR’ın arkasındaki isim Astar Network, Japonya ile yeni bir ortaklığa imza attı. Söz konusu bu gelişmenin detaylarıysa merak konusu oldu.

Astar Network Bu Ortaklıkla Bir İlki Gerçekleştirdi

Astar Network Bu Ortaklıkla Bir İlki Gerçekleştirdi
Astar Network Bu Ortaklıkla Bir İlki Gerçekleştirdi

Astar Network, Japonya’da Web3 girişimlerine destek verebilmek adına Tokyo’daki en büyük ve en geniş nüfusa sahip olan Shibuya ile iş ortaklığı kurdu. Gerçekleştirilen bu tarihi iş ortaklığı, bir blok zincirinin doğrudan şehirle ilk defa ortaklık yaptığına işaret ediyor. Shibuya, ülkenin Silikon Vadisi olarak nitelendirilirken, bu bölge genç girişimciler açısından modanın ve Shibuya istasyonunun çevresinde toplanan alışveriş mağazalarının merkezidir.

İmzalanan ortaklık, Shibuya’ya şimdilerde Astar’ın yeni nesil dijital projelerini tasarlayan 400’ü aşkın geliştiricisi tarafından oluşturulmuş Web3 fikirlerine erişim imkânı sunacak. Kent, şirketin Toyota sponsorluğundaki web3 projesi Hackathon’una ve Sony Network Communications ile Web3 inkübasyon programına ulaşım sağlayacak. Şirketin kurucusu Sota Watanabe konuyla alakalı olarak açıklamada iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca Shibuya’nın ülkedeki en büyük gençlik merkezi ve girişimciler kendi olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Astar Geliştiricilere Önemli Fırsatlar Sunuyor

Astar, WASM ve EVM akıllı sözleşmeleriyle dApp’lerin geliştirilmesine destek olan öncü bir blok zinciri platformudur. Geliştiricilere çeşitli konularda önemli avantajlar sunan bu platform, fikir birliği mesajlaşma ve sanal makineler arasında birlikte çalışılabilirlik imkanı sunmaktadır. Ayrıca platformun ekosistemi, büyük çaplı kripto borsalar ve 1. düzey VC’lerin desteklediği Polkadot’un global anlamda öncü ParaChain’i haline gelmiştir.

Bu sırada ASTR Coin fiyatı son 24 saat içerisinde değer kaybı yaşadı. Yaşadığı bu kaybın, piyasanın genel ivme kaybından kaynaklandığı düşünülüyor. Gerçekleştirilen ortaklık sırasında 0,065 dolar seviyesinde işlem gören ASTR, haberin yazıldığı esnada yüzde 8’lik kayıpla 0,060 dolar seviyesinde seyrediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir