Bitcoin Ajandası

Avalanche Ağı Bu Dönemde Ciddi Gelir Kaybına Uğradı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Avalanche Ağı Bu Dönemde Ciddi Gelir Kaybına Uğradı!

Avalanche Ağı Bu Dönemde Ciddi Gelir Kaybına Uğradı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Pek çok farklı kripto para projesi ayı piyasasında ciddi kayıplar yaşarken, Avalanche, kripto analiz şirketi Messari’nin radarına girdi. Avalanche ağını inceleyen şirket, 2022 yılının üçüncü çeyreklik döneminde projenin yalnızca yüzde 3,3’lük büyüme kaydettiğini, gelir kaybınınsa yüzde 94,1 civarında olduğunu tespit etti.

Kripto para veri analiz şirketi Messari, Türkiye’de önemli bir yatırımcı kitlesine sahip olan Avalanche ağını incelemeye aldı. Şirketin yayımladığı rapora göre Avalache’de, yılın üçüncü çeyreğinde THORChain, Core ve Boba Network gibi projelerle entegrasyon konusunda önemli bir kullanım artışı yaşansa da günlük işlem hacminde yüzde 65,5 oranında, işlem maliyetlerindeyse yüzde 46,2 oranında düşüş görüldü.

Bununla beraber ağın popüler merkeziyetsiz finans teşvik programı olarak bilinen Avalanche Rush’ta yaşanan gerileme de dikkatlerden kaçmadı. Protokoldeki kilitli varlık değeri (TVL) gerek ABD doları gerekse AVAX bazında bir önceki çeyreklik döneme kıyasla yüzde 27 oranında düşüş gösterdi.

Avalanche Ağının NFT Platformunda da Durum Kötü

Avalanche Ağının NFT Platformunda da Durum Kötü
Avalanche Ağının NFT Platformunda da Durum Kötü

Messari tarafından yayımlanan söz konusu rapora göre, bütün bu verilerin dışında Avalanche ağının NFT platformunda da durum pek parlak değil. Ağa ait NFT satış hacminde yüzde 88 oranında, tekil alıcı sayısındaysa yüzde 34 oranında erime görüldü. Diğer yandan tekil satıcı sayısındaysa artış yaşanırken, bu oran yüzde 24 olarak kayıtlara geçti.

21 Kasım 2021 tarihinde 144 dolara ulaşarak en yüksek ATH seviyesini elde eden AVAX Coin, haberin yazıldığı esnada 16 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir