Bitcoin Ajandası

Avrupa Birliği Kripto Yasasını Onayladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Avrupa Birliği Kripto Yasasını Onayladı!

Avrupa Birliği Kripto Yasasını Onayladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Avrupa Birliği, üye olan 27 ülkenin kripto para birimleri ve bu dijital paraların hizmet sunucularının düzenlenmesini içeren kripto yasası konusunda uzlaşma sağladı.

Avrupa Birliği yetkilileri, nerdeyse iki senedir Kripto Varlık Piyasası (MİCA) kapsamında pazarlık yapmaya devam ediyor.

Kripto yasası paketi, kripto para ihracı gerçekleştirenlerin “White Paper” adında bir çeşit teknik manifesto yayınlaması ve yetkili kurumlara kaydolması gibi gereklilikleri belirliyor. Ayrıca stablecoin’ler için uygun bir rezerv tutulması ihtiyacını da yine bu paket belirliyor.

Kripto Yasasının Onaylandığını Doğruladı

Kripto Yasasının Onaylandığını Doğruladı
Kripto Yasasının Onaylandığını Doğruladı

Parlamento üyesi Stefen Berger, konuyla alakalı Twitter üzerinden bazı açıklamalarda bulunarak yetkililerin bir anlaşmaya vardığını belirten bir tweet attı.  

Avrupa Komisyonu üyelerinden Mairead McGuines de konuyla alakalı basına açıklamada bulundu. Açıklamasında bir değerlendirmede bulunan McGuines, artık herkesin düzenlenmemiş bir kripto para sektörüne sahip olunmayacağının farkında olduğunu dile getirdi.

Diğer yandan kripto para konusunda lider konumda oldukları için mutluluk duyduklarını, uluslararası iş birliğine ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Avrupa Komisyonu üyesi, bu düzenlemelerin sadece AB tarafından yapılmamasının önemli olduğunu da ekledi.

Söz konusu açıklamalarının ardından Mairead McGuines, kripto para düzenlemeleri konusunda ABD’yi iş birliğine çağırdı.

Görüşmelerde yer alan başka bir yetkiliye göre, NFT’ler birçok kişinin hayatının bir parçası olabileceği bir yapıya dahil olmadığında, yasa çerçevesine de dahil edilmeyecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir