Bitcoin Ajandası

Avrupa’da Bitcoin Başkenti Belli Oldu! İşte Detaylar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Avrupa’da Bitcoin Başkenti Belli Oldu! İşte Detaylar!

Avrupa’da Bitcoin Başkenti Belli Oldu! İşte Detaylar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Avrupa’da Bitcoin Başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İsviçre, Lugano şehrinde çalışmalarını sürdürüyor.

Lugano Belediye Başkanı Michele Foletti tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamalarda, dün gerçekleştirilen B Planı Etkinliğinde Tether, Bitcoin ve şehrin tokeni olan LGVA için fiili açıdan yasal ihale olarak kabul edileceği ifade edildi. Ayrıca Başkan Foletti, İsviçre frangının mutlaka başta Lugano olmak üzere ülkenin pek çok şehrinde gerçek yasal ihale olarak kullanımına devam edileceğini de belirtti.

Bu Projeyle Avrupa’nın Bitcoin Başkenti Lugano Oldu!

Bu Projeyle Avrupa’nın Bitcoin Başkenti Lugano Oldu!
Bu Projeyle Avrupa’nın Bitcoin Başkenti Lugano Oldu!

Stablecoin ihracatçısı Tether’in Baş Teknik Sorumlusu Paolo Ardoino da bazı açıklamalarda bulundu. Bu projeyle ülkenin diğer kesimlerindeki yetenekleri Lugano şehrine çekmeyi amaçladığını ifade eden Ardoino, aynı zamanda şehrin Avrupa’daki en büyük blok zinciri merkezi haline getirilmesinin amaçlandığına da dikkat çekti. Bitcoin, Tether ve LGVA Tokeni’nin Lugano gibi yerel olarak kontrol edilen aktif bir ortamda fayda sağladığını ve amacına hizmet ettiğini görmenin kendilerini memnun edeceğini de açıklamalarına ekledi.

Lugano’nun Avrupa’da Bitcoin başkenti haline getirilmesinin amaçlandığı bu proje, kent sakinlerinin vergilerini kripto para birimi üzerinden ödemesine imkân sağlayacak. Ayrıca bu para birimlerinin daha geniş kullanım alanlarına sahip olmasını amaçlayan bu proje, park ödemeleri, öğrencilerin öğrenim ücretleri ve kamu hizmeti gibi alanlarda da kripto parayla ödeme imkânı sunacak. Diğer yandan proje kapsamında bölgedeki 200’ü aşkın mağaza ve işletmenin ödemelerde kripto para kullanması bekleniyor.

Paolo Ardoino Tether ortaklığının bir parçası olarak blok zinciri tabanlı girişimlerin finanse edilmesine fayda sağlamak ve 1 milyar dolar değerinde kripto projeleri hayata geçirebilmek için 100 milyon İsviçre frangı donu ayarlandığını duyurdu. Üstelik bu kapsamda Polygon da, şehirdeki stablecoin yerleşimleri adına altyapı ortağı olarak faaliyet göstereceğini belirtti. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir