Bitcoin Ajandası

Avrupa’daki İlk Bitcoin Spot ETF’si Onaylandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Avrupa’daki İlk Bitcoin Spot ETF’si Onaylandı!

Avrupa’daki İlk Bitcoin Spot ETF’si Onaylandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Avrupa’nın ilk Bitcoin spot ETF’si için onay geldi. ETF’in önümüzdeki ay içerisinde piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Jacobi Asset Management, Avrupa’daki ilk Bitcoin spor ETF için yetkili makamlardan onay aldı. ETF’in temmuz ayı içerisinde Amsterdam’ın en önemli kripto piyasalarından Euronext borsasının BCOIN tickerı ile listelenmesi bekleniyor.

Bitcoin Spot ETF için Onay Çıktı

Bitcoin Spot ETF için Onay Çıktı
Bitcoin Spot ETF için Onay Çıktı

Jacobi Asset Management’in üst düzey yöneticisi Jamie Khurshid, konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Khurshid açıklamalarında söz konusu bu yeni ETF’in yatırımcılara başarılı bir şekilde planlanmış ve güvenilir bir yatırım yapısı sayesinde heyecan katan varlık sınıfının altındaki performansa erişim sağlama imkânı sunacağını söyledi. Bununla beraber ETF’in, profesyonel yatırımcılar açısından daha kolay ve aşina hale getirilmesinin amaçlandığını da ifade etti.

SEC Grayscale’ın Başvurusunu Reddetti

Diğer yandan elde edilen bilgilere göre Amerika Birleşik Devletleri Bitcoin spot ETF konusunda ihtiyatlı ve mesafeli olarak yaklaşmaya devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 29 Haziran’da GBTC ürününü bir çeşit Bitcoin EFT’si haline getirmek isteyen Grayscale’nin başvurusunu reddetti.

Daha öncesinde konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulunan Grayscale, başvurunun reddedilmesi durumunda yasal yollara müracaat edeceğini söylemişti. SEC’in bu olumsuz kararının ardından yeni bir açıklama yapan şirket, SEC’e dava açtığını duyurdu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir