Bitcoin Ajandası

Avustralya Düzenleyicisi Binance Ofislerini Radarına Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Avustralya Düzenleyicisi Binance Ofislerini Radarına Aldı!

Avustralya Düzenleyicisi Binance Ofislerini Radarına Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Avustralya düzenleyicisi ASIC, türev yatırım araçlarına yönelik olarak yürüttüğü soruşturma çerçevesinde Binance’ın tüm Avustralya ofislerini incelemeye aldı.

Dünyanın en büyük kripto borsası olarak gösterilen Binance, regülatörlerin yoğun baskısı ve hukuksal süreçlerle gündemde yer almaya devam ediyor. FTX’in iflasından sonra artan regülatör baskıları, Binance’ın mahkemelik olmasıyla beraber boyut atladı. SEC tarafından dünyaca ünlü borsa için dava açıldı ve bu durum piyasalarda bomba etkisi yarattı.

Bütün bu süreçlerin ortasında Binance, Avustralya’daki ofisleriyle de düzenleyicilerin radarına girmiş durumda. Konuyla alakalı olarak elde edilen bilgilere göre Avustralya’nın düzenleyicisi, borsanın ülkede yer alan ofislerini araştırıyor.

Avustralya Düzenleyicisi Binance Ofislerini Soruşturuyor

Avustralya Düzenleyicisi Binance Ofislerini Soruşturuyor
Avustralya Düzenleyicisi Binance Ofislerini Soruşturuyor

Avustralya’nın düzenleyicisi ASIC, türev yatırım araçlarının araştırılması sürecinin bir parçası olarak Binance’ın ülkede faaliyet gösteren ofislerini de incelemeye aldı. Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre ASIC, Binance’ın artık devam etmediği yerel türevlerle alakalı detaylı bir araştırma yapıyor.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (ASIC), geçtiğimiz günlerde borsanın Avustralya ofislerini ziyaret etti. Soruşturma dahilinde gerçekleştirilen bu ziyaret, şirketin Avustralya’daki perakende ve toptan satış müşterilerinin sınıflandırılmasını içeriyor.

Hatırlanacağı üzere Binance daha öncesinde Avustralya’daki faaliyetleri konusunda bir hamlede bulunmuştu. Binance Avustralya, spot ticaretin sürdürülüp, türev işlemlerin durdurulacağını açıklamıştı. Bununla beraber borsa, bazı Avustralyalı kullanıcıların türev pozisyonlarını yanlışlıkla kapatmış ve bunun konunda büyük tepki toplamıştı.

Binance’ın Avustralya’daki lisansını iptal eden ASIC’in bir yetkili konuya ilişkin açıklamada bulunarak olası aramalar gibi herhangi bir operasyonel ayrıntıyı onaylamadıklarını ya da reddetmediklerini belirtti. ASIC, Binance hakkında araştırma yapmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir