Bitcoin Ajandası

Avustralyalı Bankalar Kripto Varlık Platformlarıyla İş Yapmıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Avustralyalı Bankalar Kripto Varlık Platformlarıyla İş Yapmıyor!

Avustralyalı Bankalar Kripto Varlık Platformlarıyla İş Yapmıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Avustralya’nın önde gelen bankalarından National Australia Bank ve Westpac ülke içerisinde kripto varlık sağlayıcıları ile iş yapmaktan kaçınmayı tercih ederken bu yönde aldıkları eleştirilere cevap verdi.

National Australia Bank (NAB) CEO’su Ross McEwan, meclis oturumunun gerçekleştiği anlarda bankaların resmi politikaları olmamasına rağmen yine de hizmet etmemeyi tercih ettiklerini dile getirdi. Buradaki amaçlarının kripto varlık platformlarıyla iş yapmamaya devam ederken kar edebileceklerini düşünmeleri yönünde olduğunu da belirtti.

Kripto Varlık Platformlarıyla Rezerv Bankası ve Düzenleyiciler

Kripto Varlık Platformlarıyla Rezerv Bankası ve Düzenleyiciler
Kripto Varlık Platformlarıyla Rezerv Bankası ve Düzenleyiciler

National Australia Bank (NAB) CEO’su Ross McEwan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Rezerv bankası ve düzenleyicilerle birlikte kripto para biriminin nereye gittiğine bakmamız gerekiyor. Ve bankanın içindeki kripto para sağlayıcılarıyla uğraşmanın riski nedir? Bunlara bakmak gerek.”

Piper Alderman’ın Ortağı Michael Bacina Sözleri Dikkat Çekti!

Bankalar ile aralarında oluşan sanal para konusunda kriptolarla alakalı işletmelerden arındırılması gerektiği ve ülkenin mevcut kripto düzenleyici altyapısını yeniden değerlendirmeyi amaçladıklarını savunmaktadır. Avustralya Teknoloji ve Finans Merkezi olarak Avustralya Senatosu Seçme Komitesi tarafından incelemeye alınan bu konu tamamen merkezi bir konudur. Daha önce debanking ile ilgili olarak Forkast.News’e yapılan açıklamada bulunan Piper Alderman’ın ortağı Michael Bacina, Avustralya’daki bankaların “inanılmaz derecede güçlü bir konuma” taşındığını söyleyerek açıklamalarıyla dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir