Bitcoin Ajandası

Axie Infinity NFT Satışlarında 4 Milyar Dolara Ulaştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Axie Infinity NFT Satışlarında 4 Milyar Dolara Ulaştı!

Axie Infinity NFT Satışlarında 4 Milyar Dolara Ulaştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1666 0

Kazanmak için oyna evreninin (P2E) önde gelen isimlerinden biri olan Axie Infinity, tüm zamanların karşılıksız token satışlarında 4 milyar doları aştı. Şu anda, OpenSea ve LookRare’in gerisinde kalan üçüncü en büyük NFT projesidir. Detaylarına bitcoinajandasi.com olarak bakalım.

2018 yılında piyasaya sürülen Axie Infinity NFT satışlarında, en popüler oyna-kazan blockchain oyunları arasındadır. Ancak, 2021 yılına kadar geniş bir kabul görmedi.

Hem NFT alanı hem de P2E iş modeli geçen yıl gelişmeye başladı ve çoğu proje, karşılıksız token satışlarını yeni zirvelere çıkardı.

Axie Infinity NFT Satışlarında Zirvede!

Axie Infinity NFT Satışlarında Zirvede!
Axie Infinity NFT Satışlarında Zirvede!

DappRadar’ın verilerine göre, Axie Infinity’de satılan NFT’lerin toplam değeri 4,14 milyar dolara ulaştı. Bunu başaran tüccarların sayısı yaklaşık 2 milyon iken, satılan dijital koleksiyonların ortalama fiyatı 198 dolar. Axie Infinity’nin büyümesi, altı ay öncesinden bu yana kayda değer bir büyüme kaydetti ve işlem hacmi 1,1 milyar dolardı.

OpenSea, 21 milyar doları aşan toplam işlem hacmiyle tüm NFT pazarları arasında tartışmasız liderdir. LookRare, yaklaşık 17 milyar dolar ile ikinci sırada yer alıyor.Geçen yıl Kasım ayında, anonim bir alıcı, 550 ETH karşılığında Axie Infinity’de tek bir dijital arazi arsası satın aldı. İşlem sırasında, bu 2,3 ​​milyon dolara eşitti.

Söz konusu arazi, Axie Infinity’de sadece 220 tane olduğu için son derece nadir görülen Genesis arazilerinden biridir. NFT pazarı, diğer oyun içi varlıkları ve takas edilemeyen jetonlar olarak satılabilen arazi parsellerini sunar.

AXS ve SLP Fiyatları

Bu ayın başlarında blockchain oyunu, ekosistemini yeniden dengelemek için ödül sisteminde değişiklikler yapacağını duyurdu . Spesifik olarak, Smooth Love Potion (SLP) jetonlarının arzını %56 oranında azaltma sözü vererek onları daha kıt hale getirdi.

Sonuç olarak, varlığın USD değeri kısa bir süre sonra yaklaşık 0,04 dolara yükseldi. Bununla birlikte, SLP önümüzdeki birkaç hafta boyunca (kripto pazarındaki düşüş eğilimine paralel olarak) %55 oranında geri çekildi.

Axie Infinity NFT yerel tokeni AXS, Şubat ayının başında neredeyse 72 dolara yükselirken, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatına (160 dolar) ulaştı.

Kripto para birimlerinin çoğuna benzer şekilde, AXS son zamanlarda değerinin önemli bir kısmını kaybetti. Bu satırları yazarken 50 dolar civarında seyrediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir