Bitcoin Ajandası

AXS Fiyatı Düşüş Trendini Sürdürüyor! Yakın Gelecekte Beklenen Seviyeler Bunlar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. AXS Fiyatı Düşüş Trendini Sürdürüyor! Yakın Gelecekte Beklenen Seviyeler Bunlar!

AXS Fiyatı Düşüş Trendini Sürdürüyor! Yakın Gelecekte Beklenen Seviyeler Bunlar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
72 0

AXS fiyatı bir oyun platformunun blok zincirini hedefleyen 625 milyon dolar değerindeki hack haberinin ardından son iki haftadır değer kaybetti. Hafta başında, 17 Mart’tan bu yana en düşük seviyesine ulaşan Axie Infinity, 46,69 dolardan işlem gördü. Çizilen bu grafik siber saldırı sonrasında zayıflayan alım duyarlılığını ortaya koyarken, düşüş trendinin devam edip etmeyeceğiyse merak konusu.

AXS Fiyatında Bu Metrik Düşüşe İşaret Ediyor

AXS Fiyatında Bu Metrik Düşüşe İşaret Ediyor
AXS Fiyatında Bu Metrik Düşüşe İşaret Ediyor

Bağımsız piyasa analisti TJ, AXS’in sergilediği performansla alakalı bazı analizlerde bulundu. Analist, coin fiyatının tarihi açıdan yatırımcısının ilgisini çeken seviyelere kadar düştüğünde bile alıcıların ortaya çıkmadığından bahsetti. Mesela altcoin haftasonu piyasalarda analistin dikkat çektiği dönüm noktasının altına düştü. Bu gelişme AXS değerinin 45 dolar civarındaki aralık destek hedefine bir çeşit gönderme riski olarak değerlendirildi.

AXS geliştiricisi Sky Mavis konuya ilişkin açıklamalarında 625 milyon dolarlık siber saldırıda ciddi kayıp yaşayan tüm topluluk üyelerinin zararlarının karşılanacağını söyledi. Fakat buna rağmen AXS piyasasındaki kara bulutlar dağılmadı. Şirket tarafından verilen bu sözün tutulacağının bir göstergesi olarak geçen hafta 150 milyon dolar toplandığı açıklandı. Bunun dışında altcoinin grafiğinde 20 günlük üstel hareketli ortalaması ve 50 günlük EMA tarafından oluşturulan ölüm kesişimi de AXS değerinin düşüş göstereceğine işaret ediyor.

Bir Toparlanma Söz Konusu Olabilir

45 dolar bölgesi daha önce yatırımcılar açısından bir alım fırsatı olarak değerlendirilmişti. Mart’tan beri destek seviyesini test eden AXS, yaklaşık yüzde 70 civarındaki yükselişle 75 dolara kadar ulaşmıştı. 2022’nin ilk iki ayında da benzer süreçlerden geçen AXS 45 dolara kadar düşmüştü. Şimdilerde kilit destek seviyesini test etmesi halinde günlük bazdaki RSI de 30 puanın altına düşmesi bekleniyor. Bu durumda Axie Infinity’nin bu ay içerisinde toparlanabilmesi söz konusu olacak. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir