Bitcoin Ajandası

Ayı Piyasasına Rağmen Blockchain Oyunlarına Büyük İlgi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ayı Piyasasına Rağmen Blockchain Oyunlarına Büyük İlgi!

Ayı Piyasasına Rağmen Blockchain Oyunlarına Büyük İlgi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Terra’nın çöküşünden etkilenerek gücünü artıran ayı piyasası ve değer kayıplarına karşın pek çok yatırımcı blockchain oyunlarına büyük ölçüde ilgi göstererek yatırım yapıyor. Kripto sektöründe ayı piyasası dikkat çekmesine rağmen yatırım miktarında herhangi bir düşüş yaşanmıyor.

Ayı Piyasasına Karşın Oyunlarda Büyüme Var

Ayı Piyasasına Karşın Oyunlarda Büyüme Var
Ayı Piyasasına Karşın Oyunlarda Büyüme Var

Blok zinciri odaklı veri ve analiz kuruluşu DappRadar tarafından yayınlanan bir rapora göre; düşüş yönündeki bir seyrin hakimiyetini sürdürdüğü son zamanlarda ilk çeyrekten bu yana blok zinciri oyunları yüzde 10 civarı büyüme kaydetti. Piyasadaki yatırım düzeyinde herhangi bir değişiklik olmazken, aktif kullanıcı sayısı 2021 yılına kıyasla yüzde 62 oranında artış gösterdi. Fakat yıllık bazda incelediğimizde yüzde 12 oranında da gerileme kaydetti.

Oyunlar, NFT’ler ve Metaverse Ön Planda

Kripto sektöründe aşağı yönlü bir seyrin hakimiyetini sürdürdüğü şu günlerde hareketlerin sabit kalması ve kullanıcı sayısının artması, kripto piyasasıyla alakalı iyimser bir görünüm sağlıyor. Bu pozitif yöndeki grafiğin arkasında blok zinciri uygulamalarına olan ilginin Terra çöküşü öncesindekiyle aynı düzeyde olması yatıyor.

Metaverse’e yönelik geliştirilen NFT projeleri, ticari hacim ve işlem sayısı konusunda yüzde 97 ve yüzde 27 artış gösterdi. Bu durum da ayrıca bir umut vadederken, NFT’lerde yaşanan önceki düşüşe karşın küresel ilginin güçlü kalmaya devam ettiği düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir