Bitcoin Ajandası

Ayı Sezonu Sona mı Erecek? Glassnode Raporunu Yayınladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ayı Sezonu Sona mı Erecek? Glassnode Raporunu Yayınladı!

Ayı Sezonu Sona mı Erecek? Glassnode Raporunu Yayınladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Zincir üstü veri platformu Glassnode Twitter üzerinden önemli bir grafik yayınladı. Hash kurdelesinin yer aldığı grafiğe göre Bitcoin ve kripto para piyasalarına hâkim olan ayı sezonunun sonuna yaklaşmış olabiliriz.

Hash Kurdelesi Ayı Sezonunun Sonuna İşaret Ediyor

Hash Kurdelesi Ayı Sezonunun Sonuna İşaret Ediyor
Hash Kurdelesi Ayı Sezonunun Sonuna İşaret Ediyor

En önemli analiz şirketlerinden biri olan Glassnode, yayınladığı bu raporuyla piyasaların dikkatini çekmeyi başardı. Şirket analistleri hash kurdelesi olarak ifade edilen göstergenin baz alındığı grafikte, sinyalin tersine döndüğünü, bu durumun hash rate’de bir düşüş ihtimali olarak değerlendirilebileceğini ifade etti.

Şirketin paylaştığı grafikte önemli sayılabilecek bazı göstergelere rastlandı. Benzer bir durumun Mart-Mayıs 2020 dönemiyle Mayıs-Temmuz 2021 döneminde de görüldüğü ifade edildi. Hatırlanacağı üzere Mart 2020 döneminde pandemi başlangıcından kaynaklı olarak bütün piyasalarda sert düşüşler görülmüş, aynı sene mayıs ayında da Bitcoin ödül yarılanması yaşanmıştı. Ayrıca 6 ay boyunca devam eden sürecin sonunda boğa sezonu başlamıştı.

Göstergenin geliştiricisi olarak tanınan Charles Edwards, hash rate’in 30 günlük hareketli ortalamasının, 60 günlük hareketli ortalamasını aştığında madenci kapitülasyonunun en kötü senaryosunun geride kalacağını ve iyileşme sürecinin başladığını belirtti. Üstelik bu aşamada gerçekleştirilen satın alımların son derece iyi sonuçlar verdiğini de açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir