Bitcoin Ajandası

Binance B token Seffafligi Konusunda Hamlede Bulundu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance, B-token Şeffaflığı Konusunda Hamlede Bulundu!

Binance, B-token Şeffaflığı Konusunda Hamlede Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dünya üzerinden en büyük işlem hacmine sahip kripto borsası Binance, uzun yıllar boyunca devam eden kötü yönetimin ardından rezerv B-token şeffaflığını artırabilmek adına çalışmalar yürütmeye başladı.

Borsa, piyasaya sunduğu belirteçleri destekleyen rezervleri yönetebilmek adına yarı otomatik bir sürece geçiş yaptı. Ocak ayının son günlerinde, Binance’ın aynı cüzdanda kullanıcı fonlarıyla beraber token teminatı sakladığı tespit edildi.

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre şirket, yanlışlıkla 94 Binance-beg tokeninin yaklaşık olarak yüzde 50’si için müşteri fonlarını da tutan 16 milyar dolarlık tek bir cüzdanda teminat sakladığı ortaya çıktı.

B-token Şeffaflığında Yarı Otomatik Döneme Geçildi

B token Seffafliginda Yari Otomatik Doneme Gecildi
B-token Şeffaflığında Yarı Otomatik Döneme Geçildi

Diğer yandan bugün basında yer alan haberlerde, şirketin artın B-tokenlerinin her zaman için şeffaflıkla desteklenmesini sağlayacak kısmi bir otomatik sürece geçtiği ifade edildi. Üstelik bu gelişmenin, sadece uygun cüzdana teminat eklenmesinin ardından yeni madeni paraların basımına izin veren bir sistem vasıtasıyla elde edildiği de belirtildi.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Binance sözcüsü, borsanın teminatlandırılan varlıklarının son birkaç haftada özel cüzdanlara aktarıldığını söyledi. Bu teminatın kullanıcıların B-tokenlerini her zaman için desteklediğini belirten sözcü, aynı zamanda her an çekilmeye müsait olduğunu, şimdiyse varlıkların ihtiyaç duyulana dek özel cüzdanlarda ve zincir üstünde gösterileceğini de dile getirdi.

Gerçekleştirilen bu hamle, merkezi kripto para borsalarındaki düzenleyici kısıtlamaların ortasında rezerv şeffaflığını artırmaya ilişkin bir PR çalışması olabilir. Basına göre yarı otomatik olan bu rezerv sistemi, bir olayın söz konusu varlıkları etkilemesi halinde Binance’ın müdahalede bulunmasına yardımcı olabilir.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir