Bitcoin Ajandası

Bahamalar’da FTX Varlıkları Askıya Alındı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bahamalar’da FTX Varlıkları Askıya Alındı!

Bahamalar’da FTX Varlıkları Askıya Alındı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamasında FTX varlıklarını askıya aldığını, bir tasfiye memuru olmadan taşınmasının mümkün olmayacağını belirtti.

FTX kurucusu Sam-Bankman Fried, birçok borsa ve kurumdan fon toplamayı planlıyor. Fakat buna karşın FTX için henüz işler yoluna girmiş gibi görünmüyor. Bahamalar ve SBF arasındaki anlaşmanın sonunun geldiği düşünülüyor.

Bahamalar, FTX Varlıklarını Durdurma Kararı Aldı

Bahamalar, FTX Varlıklarını Durdurma Kararı Aldı
Bahamalar, FTX Varlıklarını Durdurma Kararı Aldı

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), önemli bir krizle boğuşan kripto para borsası FTX’in varlıklarını askıya almak adına bir emir yayınladı.

Düzenleyici, FTX Dijital Markets ve FTX varlıklarını dondurmak üzere harekete geçildiğine dair bir açıklamada bulunurken, bununla beraber ülkenin Menkul Kıymetler Komisyonu’nun FTX faaliyet kaybını askıya aldığını belirtti. Üstelik Bahamalar Yüksek Mahkemesi tarafından geçici bir tasfiye memuru tayin edildiğini de ekledi.

Gerçekleştirilen Bu Eylemler Yasadışı

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX’e ait olan varlıkların yanlış kullanıldığı ve yönetildiğini, ayrıca Alameda Research’e devredildiğini iddia eden açıklamaların farkında olduklarından bahsetti. Komisyon, genel olarak bu gibi eylemlerin yasadışı olduğunu dile getirdi.

 Tüm bunların yanı sıra Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), müşterileri ve borsanın hissedarları açısından olabilecek en iyi sonuç elde edebilmek adına çalışmalar yürütüldüğünü de açıkladı. Bu kapsamda geçici bir tasfiye memuruyla ortak çalışma yürütüldüğünün de altını çizdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir