Bitcoin Ajandası

Balinalar 20 Bin Dolardan Bu Yana Bitcoin Alımı Gerçekleştiriyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Balinalar 20 Bin Dolardan Bu Yana Bitcoin Alımı Gerçekleştiriyor!

Balinalar 20 Bin Dolardan Bu Yana Bitcoin Alımı Gerçekleştiriyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Zincir üstü analiz şirketi Crypto Quant’ın eski üst düzey yöneticisi Ki Young Ju Twitter hesabı üzerinden bir değerlendirmede bulundu. Ünlü isim değerlendirmelerinde, balinaların 20 bin dolar seviyesinden itibaren ciddi bir Bitcoin alımı gerçekleştirdiğini belirtti. Aynı zamanda spot borsalardaki Bitcoin işlem hacminin son 6 ay içerisinde 20 katı artış kaydettiğini de ekledi.

Bitcoin’in son zamanlarda önemli bir fiyat aralığında sıkışması birçok uzman tarafından aşağı ya da yukarı yönde sert bir hareket göstereceği yönünde yorumlanıyor. Zincir üstü verilerse bu yorum açısından büyük önem taşıyor.

Balinalar 20 Binden Bu Yana Bitcoin Alımı Yapıyor

Balinalar 20 Binden Bu Yana Bitcoin Alımı Yapıyor
Balinalar 20 Binden Bu Yana Bitcoin Alımı Yapıyor

Sektör açısından önemli bir yere sahip olan Crypto Quant zincir üstü veri analizi şirketinin eski CEO’su Ki Young Ju, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarında balinaların 20 bin dolardan bu yana ciddi bir Bitcoin alımı yaptığını belirtti.

Açıklamalarında balinaların BTC biriktirdiğini, fiyatın 20 bine gerilemesinden bu yana Binance spot işlem hacminin adeta uçuşa geçtiğini söyleyen ünlü isim, oranın yüzde 84’e ulaştığını söyledi. Bu açıdan ikinci sıradaysa yüzde 9’la Coinbase’in yer aldığını belirtti.

Ki Young Ju açıklamalarında aynı zamanda Bitcoin spot işlem hacmi büyüklüğünün satış baskısına karşı koyabilecek seviyede olduğuna dikkat çekti. Son 6 ayda işlem hacminin yüzde 20 artış gösterdiğini söyleyen başarılı CEO, söz konusu hacmin Eylül ayının zirvesine ulaştığını söyledi. Fakat kapanış seviyesi açısından pek değişiklik olmadığını, bunun nedenininse bu denli satış baskısı mevcutken birilerinin alım yapmaya devam etmesi olduğunu da ekledi.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir