Bitcoin Ajandası

Balinalar O Altcoin Projesinin Peşinde! Yeni Bir Ralli mi Söz Konusu?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Balinalar O Altcoin Projesinin Peşinde! Yeni Bir Ralli mi Söz Konusu?

Balinalar O Altcoin Projesinin Peşinde! Yeni Bir Ralli mi Söz Konusu?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Balinaların Peşinde Olduğu Popüler Altcoin Projesi

Kripto para balinalarının yakından izlediği ve hatta yüklü miktarda alım yaptığı altcoin projesi Cardano’nun yerel tokeni olan ADA. ADA fiyatı, tarihinin en yüksek seviyesi olan 3,10 dolara kadar çıkmasının ardından son 7 ay içerisinde neredeyse yüzde 57 civarında değer kaybı yaşadı. Santiment şirketi konuyla alakalı attığı bir tweetinde ADA’nın bu denli değer kaybetmesine rağmen balinaların cüzdanındaki ADA Coinlerin arz oranını büyük ölçüde artırdığına dikkat çekti. Üstelik bu sayede altcoinin son 2 yılın en büyük rekorunu kırdığını da belirten şirket, ADA balinalarını cüzdanında 10 milyonu aşkın altcoin bulunduran yatırımcılar olarak tanımlıyor.

Balinaların Peşinde Olduğu Popüler Altcoin Projesi
Balinaların Peşinde Olduğu Popüler Altcoin Projesi

Santiment’in verilerine göre oluşturulan grafiğe göre geçtiğimiz yılın Şubat ayında ADA balinalarının elindeki coin sayısı bugünkü verilerden neredeyse yüzde 10,2 altında olan toplam arzın yüzde 36,4 civarı kadardı. O tarihten bu yana balinaların cüzdanındaki ADA Coin miktarı kademeli olarak artış gösterdi. Coinmarketcap verilerine göre dolaşımdaki arz miktarı 33.7 milyar civarı olurken, en fazla arz miktarıysa 4 milyar.

Düşük Performansına Rağmen Umut Vadediyor

Santiment’in geçtiğimiz hafta yayınladığı ADA Coin grafiği, küçük ADA cüzdanlarının arz oranının 2021 Ekim dönemine kıyasla ciddi bir artış gösterdiğini ortaya koydu. Buna göre söz konusu dönemde 0,091 civarındaki arz oranına sahip olan ADA Coin, yüzde 40 civarındaki değer artışıyla yüzde 0,128’lik bir yüzdeye kararlılıkla ulaştı. Ayrıca kripto para uzmanlarına göre ADA Coin her ne kadar düşük bir performans sergilese de zorluklar karşısında gösterdiği mücadele sayesinde büyük ölçüde değer kazanabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir