Bank of America, El Salvador’un Bitcoin Yasasını Sıraladı!

Bank of America, El Salvador’un Bitcoin Yasasını Sıraladı!

Haberler
Ağustos 2, 2021 tarafından Esra Yılmaz
56
Amerika’da en büyük ikinci banka olan Bank of America Bitcoin için benimsenen hareketlerde avantaj görürken Bitcoin yasasında açıklamalar yaptı.
Bank of America, El Salvador’un Bitcoin Yasasını Sıraladı!

ABD’de en büyük bankalardan biri olan Bank of America, Bitcoin yasası üzerine El Salvador’a sunulan bazı önemli fırsatlar üzerinde dikkatleri çekmeyi başardı.

Banka Bitcoin yasası üzerinde tropikal ülkelerde gayrı safi yurtiçi hasılada hemen hemen dörtte bir oranlarında havale ile maliyetler üzerinde potansiyel düşüş yaşanacağını ve olumsuz etki bırakacağını açıklayarak El Salvador’lular tarafından harcanabilecek gelirlerin önemli ölçüde artırımına uğrayabileceklerini açıkladı.

Bitcoin Yasası Üzerinde Sert Rapor Hazırlandı!

Bitcoin Yasası Üzerinde Sert Rapor Hazırlandı!
Bitcoin Yasası Üzerinde Sert Rapor Hazırlandı!

Banka hesabının bulunmadığı kişiler üzerinde bankadan ekstra bir avantaj geldi ve Bitcoin benimsenirken bir diğer avantajdan da yararlanmak üzere Bitcoin’in benimsenmesi adına yapılacak işlemlerde ekstra bir yarar görüyor. El Salvador’da yaşayan vatandaşlarda hemen hemen %70 banka hesaplarında erişim engeli de bulunmuyor.

Son olarak da bu konu üzerinde El Salvador İzlanda gibi büyük Bitcoin madenciliğinin bulunduğu bölgelerde doğrudan yatırım olacak akışları kendine çekebilir.

Mart ayı dönemlerinde Bank of America, Bitcoin için tek geçerli olacak kullanım durumlarında fiyat üzerinden spekülasyon olduğunu belirterek kripto paralarda sert bir rapor daha yayınladı.

El Salvador’un Tartışmalı Bitcoin Deneyi

Yaklaşık 20 yıl kadar öncesinde para birimlerinde terk yaşanan ülkede Başkan Nayib Bukele kripto paraların ütopyasında dönüşüm sağlamaya karar vererek Bitcoin yasası kapsamında El Salvador yasama meclisinin Haziran ayı gibi dönemlerinde son anlarda Eylül vaktinde yürürlüğe alınacağını bildirdi.

Bukele, kripto para toplulukları adı altında süperstar halinde bulunan kripto para birimlerinde hamle olarak hem analist üzerinden hem de El Salvador’lular üzerinden çok sayıda eleştiri yağmuruna yakalanmış oldu.

Uluslararası Para Fonu (IMF), kripto para birimlerinde benimsenen işlemlerin ardından daha fazla risk almalarını da kınayarak Moody’nin yorumlarına yönelim sağlandı. Bu noktada Bitcoin’in IMF ile görüşmelerini tehlikeye atması nedeniyle ülkenin notunda ekstra bir düşüş yaşandı.

Yakın zamanda anket üzerinden El Salvador insanlar üzerinde %82.5’inin Bitcoin ile havale alımında ilgi yaratmadığını belirtti.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle