Coinbase Türkiye’de Banka Kartlarıyla Kripto Para Satın Alımına Başlıyor!

Coinbase Türkiye’de Banka Kartlarıyla Kripto Para Satın Alımına Başlıyor!

Haberler
Ağustos 7, 2021 tarafından Esra Yılmaz
108
ABD üzerinde en büyük kripto para borsası olan Coinbase önemli bir hamle gerçekleştirmek üzere hamleler atarak kripto para satın alımında kredi kartlarını ve banka kartlarını kullanmaya başlayacak.
Coinbase Türkiye’de Banka Kartlarıyla Kripto Para Satın Alımına Başlıyor!

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase bundan sonrası için Türkiye’de de kripto para satın alımlarında banka ve kredi kartlarını kullanmaya başlıyor.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, attığı tweet üzerinden bundan sonrası için 20’den fazla ülkede satın alma işlemlerini kripto parayla uygulayacağını açıklayarak Türkiye için de kripto para satın alımlarında banka ve kredi kartlarını kullanmaya başlayacağını duyurdu. Attığı tweet:

“Faaliyet gösterdiğimiz ülkelere her zaman yeni hizmetler eklemek istiyoruz. Bu hafta, 20’den fazla ülkede banka veya kredi kartınızı kullanarak kripto para satın alımlarında işlemleri etkinleştirdik!”

Kripto Para Satın Alımında Hangi Ülkeler Aktif Oldu?

Kripto Para Satın Alımında Hangi Ülkeler Aktif Oldu?
Kripto Para Satın Alımında Hangi Ülkeler Aktif Oldu?

Yapılan açıklamalar üzerine Twitter’dan da atılan tweetler sonrasında Türkiye ile aynı zamanda da Brezilya, Kenya, Endonezya, Yeni Zelanda, Kazakistan, Gana ve Peru’da da aynı şekilde kredi kartı ve banka kartlarıyla kripto para satın alımlarında işlemler aktif duruma getirildi.

“Faaliyet gösterdiğimiz ülkelere her zaman yeni hizmetler getirmek istiyoruz. Bu hafta, 20’den fazla ülkede banka veya kredi kartı kullanarak, kripto para satın alma işlemlerini aktif hale getirdik.”

Coinbase İşleminin Önemi!

Bir kripto para birimi değişim platformu işleten bir Amerikan şirketi olarak Coinbase önce uzaktan çalışır ve resmi bir fiziksel merkezden yoksundur. ABD merkezli olmasından dolayı kripto para satın alımlarında yapılacak ödemelerin ülkeler arasında açılması ve bu ülkeler içinde Türkiye’nin de olması oldukça önem kazanacak bir durum haline gelmiştir. Bundan sonrası için banka ve kredi kartları ile sunulan ayrıcalıkla piyasa üzerinde hareketlilik kripto para satın alımlarından dolayı da sağlanacaktır.

İşlemlerin boyutu her geçen gün hareketlilik gösterdiğinde piyasada da doğru orantılı olarak hareketlilik görülecek. Kripto para satın alımı için açılan kapılar Türkiye için de önem kazacaktır.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle