Bitcoin Ajandası

Bankacılık Devi DBS için Kripto Para Hizmetlerine Yeşil Işık!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bankacılık Devi DBS için Kripto Para Hizmetlerine Yeşil Işık!

Bankacılık Devi DBS için Kripto Para Hizmetlerine Yeşil Işık!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Singapur’un lider bankalarından olan DBS Bank broker kolu olarak varlık yöneticilerinden ve şirketlerinden kripto paraa hizmetleri vermek adına ülke içerisinde finansal regülatöründen “prensipte” onay alarak kripto para hizmetlerine yeşil ışık almış oldu.

DBS Vickers şirketi için yaptığı basın açıklamalarında özel olarak Singapur Para Otoritesi’nin ülke içerisinde Ödeme Hizmetleri Kanunu’na dayanması ile kendileri için kripto para hizmetlerine onay aldı ve Singapur dijital ödemeler için sağlanan hizmette sağlayıcılar ile faaliyet göstermede lisans almayı gerektiren ödeme yasaları için 2019 yılında tam olarak devreye girdi.

MAS’tan alınan onay sonucunda ise Mayıs ayı tam olarak menkul kıymet token teklifleri adına DDex üzerinde çıkarımı sağlanan 11.3 milyon dolarlık dijital tahvil ihraçlarından sonra gelmesi üzerine dikkat çekti.

Kripto Para Hizmetlerinde Erişim Sağlanacak Yerler

Kripto Para Hizmetlerinde Erişim Sağlanacak Yerler
Kripto Para Hizmetlerinde Erişim Sağlanacak Yerler

DBS Bank üzerinden gelen açıklamada lisans resmen çıkışa girdiğinde, DBS Dijital Borsası (DDex) vasıtası ile varlık yöneticileri adına ve şirketlere direkt olarak hizmet vereceği üzerine net açıklama yaptı. Bu şirket ve kişiler içinde de dijital ödeme token hizmetleri için erişim buradan sağlanacak. DBS ayrıca ülke içinde MAS’tan bu konu içinde onay alımını sağlayarak ve çok az finansal şirketten biri olduğunu da duyurusuna ekleyerek açıklamaları netleştirdi.

Kurumsal Şirketlerden Büyük İlgi Vardı!

DBS’in Sermaye Piyasaları Grup Başkanı statüsünde göre yapan Eng-Kwok Seat Moey, yaptığı açıklamalar üzerine dijital token ödeme hizmetleri için büyük ilgi gördüklerini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“DDex’i açtığımızdan bu yana 6 ayda dijital varlık ekosistemimiz için çok önemli ilerlemeler kaydettik. Varlık yöneticileri ve kurumsal şirketlerden dijital ödeme token hizmetleri için büyük baskı görüyorduk. Bu yüzden aldığımız onay için de çok mutluyuz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir