Bitcoin Ajandası

Bartın Üniversitesi NFT Sektöründe Bir İlke Adım Attı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bartın Üniversitesi NFT Sektöründe Bir İlke Adım Attı!

Bartın Üniversitesi NFT Sektöründe Bir İlke Adım Attı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1713 0

Bartın Üniversitesi NFT sektöründe içerik olarak yaptığı çalışmalarda, bilime yön veren Türk-İslam bilim insanlarının biyografilerini atlattı. 30’u aşkın dijital kart koleksiyonunu OpenSea platformunu üzerinden yayına aldı ve üniversite, NFT dünyasına ilk defa adım atmış oldu. Duyurulara ise bitcoinajandai.com olarak bakalım..

Bartın Üniversitesi NFT sektöründe bir ilke imza attığını resmi Twitter hesabından şu ifadelerle duyurdu:

“Üniversitemiz, kripto varlıklarla birlikte hayatımıza giren NFT (Non-Fungible Token) dünyasına Türkiye’den kurumsal anlamda giren ilk üniversite oldu.”

Bartın Üniversitesi NFT Sektöründe Türkiye’deki İlk Oldu!

Bartın Üniversitesi NFT Sektöründe Türkiye’deki İlk Oldu!
Bartın Üniversitesi NFT Sektöründe Türkiye’deki İlk Oldu!

NFT platformu OpenSea üzerinde oluşturulan kurumsal hesaptan belirtilen ve bilime yön veren Türk-İslam bilim insanlarının biyografileri anlatıldı. Platform içerisinden 30’u aşkın karttan oluşan NFT koleksiyonu paylaşımıyla da Bartın Üniversitesi, böylece kurumsal olarak blok zinciri üzerinden dijital eserlerine sertifika alan Türkiye’deki ilk üniversite oldu.

Bartın Üniversitesi’nin konuyla ilgili bu sefer de daha detaylı bir şekilde açıklamalarda bulundu.

2 Yıl Süren Bir Çalışma

“Yaklaşık 2 yıl süren titiz bir çalışmanın sonucunda hazırlanan ve yayınlanan dijital NFT kartlarında tarihe yön veren Türk-İslam âleminden modern kimyanın kurucusu Câbir bin Hayyân’dan, Avrupalılara ilham veren Farabi’ye, çağları aşan deha El-Bîrûnî’ye, sibernetiğin kurucusu El-Cezerî’den, bilginin amirali Pîrî Reis’e, İslam, Bilim Tarihi araştırmacısı Fuat Sezgin’e ve Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sancar’a kadar 30 aşkın Türk-İslam bilim insanının ilham veren hayat hikâyeleri, bilime ve insanlığa sunduğu katkılar ve önemli eserleri yer alıyor.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir