Bitcoin Ajandası

BAYC NFT’si Piyasalara Rağmen Milyonlarca Dolara Satıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BAYC NFT’si Piyasalara Rağmen Milyonlarca Dolara Satıldı!

BAYC NFT’si Piyasalara Rağmen Milyonlarca Dolara Satıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

BAYC NFT’si, kripto para piyasasında yaşanan olumsuzluklara ve kripto kışına rağmen 927 milyon dolar karşılığında yeni sahibini buldu.

Terra’nın yaşadığı çöküş, FTX’in iflası, Merkez Bankası’nın dolara karşı müdahalesi, Rusya-Ukrayna arasındaki savaş ve bunun gibi birçok olay kripto para piyasasıyla beraber NFT’leri de olumsuz yönde etkiledi. Öyle ki bu süreçte taban fiyatlar dahi tabiri caizse çakıldı.

BAYC NFT’si 800 ET Karşılığında Alıcı Buldu

BAYC NFT’si 800 ET Karşılığında Alıcı Buldu
BAYC NFT’si 800 ET Karşılığında Alıcı Buldu

Fakat 2021 yılında piyasaya sürülmesinin hemen ardından yankı uyandıran, Justin Bieber, Madonna ve Stephen Curry gibi isimlerin yatırım yaptığı Bored Ape Yatch Clup koleksiyonundan bir NFT, ayı piyasası ve hatta kripto kışına rağmen 800 ETH’ye, başka bir deyişle 927 milyon dolara alıcı buldu.

BAYC koleksiyonunun 232 numaralı NFT’si, Web3 bulut yazılım şirketi CEO’su Deepak Thapliydal tarafından anonim bir yatırımcı olan Keung’a 800 ETH karşılığında (yaklaşık 927 milyon dolar) satıldı. Keung ise Twitter üzerinden ünlü CEO’ya teşekkür etti.

Altın kürklü Bored Ape olarak nitelendirilen bu NFT, koleksiyonun nadide parçalarından biri olarak değerlendiriliyor.

NFT Piyasası Değer Kaybetmeye Devam Ediyor

NFT piyasasının ne denli değer kaybettiğini görmek için ünlüler tarafından gerçekleştirilen ödemelere göz gezdirmek de yeterli. Dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın 2021 Şubat döneminde 1.3 milyon dolar ödeyerek satın aldığı NFT’nin değeri şimdilerde 69 bin dolara kadar gerilemiş durumda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir