Bitcoin Ajandası

Tether 2021 Yılında Bazı Kripto Para Hesaplarını Devre Dışı Bırakmış!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tether 2021 Yılında Bazı Kripto Para Hesaplarını Devre Dışı Bırakmış!

Tether 2021 Yılında Bazı Kripto Para Hesaplarını Devre Dışı Bırakmış!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

New York Başsavcısının yayımladığı belgelerle Tether’in 2021 yılında bazı önemli şirketlerinin kripto para hesaplarını devre dışı bıraktığı tespit edildi.

Kripto para şirketlerinden Tether, şimdilerde New York Başsavcısı tarafından yürütülen hukuki bir süreçle karşı karşıya. Bununla beraber bu süreçte şirket hakkında yeni bilgiler kamuoyu ile paylaşılıyor.

Tether O Şirketlerin Kripto Para Hesaplarını Deaktif Etmiş

Tether O Şirketlerin Kripto Para Hesaplarını Deaktif Etmiş
Tether O Şirketlerin Kripto Para Hesaplarını Deaktif Etmiş

New York Başsavcısı Tether hakkında bazı belgeler yayımladı. Yayımlanan bu belgelere göre stabilcoin ihraççısı Tether, 2021 yılında birçok kripto para şirketinin hesaplarını deaktif etti. Elde edilen bilgilere göre bu şirketler arasında MoonPay, BlockFİ, Galois Capital ve CMS Holdings gibi isimler yer alıyor. Bu şirketlerden bazılarının iflas başvurusu gerçekleştirdiği ve Galois Capital’in kapatıldığı belirtiliyor.

Deaktif edilen hesaplar listesini pek çok farklı nedenlerle feshedilen şirket ve kişiler oluşturuyor. Söz konusu liste, New York Başsavcılığının soruşturmayı tamamladığı 2021 Şubat dönemine ait belgelere dayanıyor.

Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan Tether, herhangi bir bireysel ilişkiyle alakalı yorumda bulunmazken, şirketin uyum politikaları gereği bütün uyumluluk kontrollerinden geçtiğini ifade etti.

BK Offshore Fund da listedeki kapatılan şirketler arasında yer alıyor. Bu şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından hileli bir plan ve Ponzi türünden ödemeler gibi iddialarla bu yıl içerisinde dava edilmişti.

Devre dışı bırakılan kripto para hesapları listesinde totalde 29 isim yer alıyor ve her ismin hesabı için kullanıcı kodları yeniden düzenlenmiş durumda. Fakat listede başka herhangi bir bilgiye yer verilmediği de ifade ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir