Bitcoin Ajandası

Beanstalk Siber Saldırı Kurbanı Oldu! 20 binden Fazla ETH Çalındı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Beanstalk Siber Saldırı Kurbanı Oldu! 20 binden Fazla ETH Çalındı!

Beanstalk Siber Saldırı Kurbanı Oldu! 20 binden Fazla ETH Çalındı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Beanstalk Siber Saldırısı 181 Milyon Dolar Zarara Uğradı

The Block bünyesinde araştırma müdürü olarak görev alan Igor Igamberdiev Beanstalk siber saldırı hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Igamberdiev’in açıklamalarına göre hacker’ın 76 milyon dolar değerinde ETH ele geçirmesinin ardından şirketin kaybı 181 milyon doları buldu.

Beanstalk Siber Saldırısı 181 Milyon Dolar Zarara Uğradı
Beanstalk Siber Saldırısı 181 Milyon Dolar Zarara Uğradı

Siber saldırının nasıl gerçekleştirildiği merak konusu olurken, elde edilen bilgilere göre hacker, flash loan olarak ifade edilen anlık krediler sayesinde büyük ölçüde BEAN tokeni topladı. Bu aşamadan sonra Beanstalk’ta bulunan bütün fonları kendi cüzdanına aktarabileceği bir sahte bir BIP-18 önerisi oluşturarak fonları aktarmayı başardı.

Gerçekleştirdiği diğer saldırıların ardından pek çok hacklenme olayında olduğu gibi çalınan kripto paralar işlemlerin gizlenmesini sağlayan Tonado Cash platformuna transfer edilmeye başladı.

 Protokol yönetimi tarafından söz konusu bu siber saldırıyla alakalı bir açıklama yapıldı. Açıklamada saldırının nasıl gerçekleştirildiği, güvenlik açığının araştırıldığı ve en kısa süre içerisinde resmi bir açıklama yapılacağı ifade edildi.

Siber Saldırılar Arttı

Axie Infinity yan platformu Ronin Network’e birkaç gün öncesinde bir siber saldırı düzenlenmiş ve hackerlar 625 milyon dolar değerinde ETH’yi kendi zimmetine geçirmişti. Bu kadar kısa sürede yeni bir hacklenme vakasının yaşanmış olması ve DeFi protokolünün ciddi bir maddi zarara uğramış olması piyasalarda korkuya sebep oldu. Ronin Network’e düzenlenen saldırı için Kuzey Kore hükümetine bağlı olarak faaliyet gösteren Lazarus grubu suçlanmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir