Beatport Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Beatport Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Haberler
Nisan 21, 2021 tarafından Esra Yılmaz
140
Dünyanın en önde gelen dijital müzik platformlarından biri olarak bilinen Beatport, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını açıkladı.
Beatport Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Beatport’un Bitcoin’i kabul etmesi ile beraber büyük çaplı dijital müzik perakendecileri arasında da bir ilk yaşanmış olacak. 20 Nisan 2021 tarihinde Music Week tarafından yayınlanan rapor çerçevesinde, özellikle DJ’ler için en önemli mağazaların başında gelen Beatport, Haziran ayı itibariyle Bitcoin’i kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Beatport CEO’su Robb McDaniels, yeni Bitcoin teknolojisini benimsemesi adına müzik topluluğuna öncülük yapmak istediklerini belirterek bu kapsamda Bitcoin’i kabul etmeye başlayacaklarını vurguladı.

Beatport Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı
Beatport Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Pandeminin Ortasında Yenilikçiliğe Devam Ediyorlar

CEO Robb McDaniels, ifadelerinde pandemi sürecinde olduklarını hatırlattı. Robb McDaniels, bu kapsamda DJ topluluğunun hayranları ile etkileşim kurma amacı ile sektörün içinde olmaya başlayacak yeni bir teknolojinin kullanılması konusunda istekli olduğunu söyledi. Aynı zamanda NFT’lerin de bu yenilikçi yapıya en net örnek olduğunu dile getirdi.

NFT Koleksiyonunu Yayınlayacak

Beatport dijital müzik mağazası aynı zamanda Bitcoin ödemelerini kabul etmesinin yanı sıra Gelecekteki Dans Pistleri için Müzik adı verilen NFT koleksiyonunu da yayınlama kararı aldı. Lady Gaga’nın işe aldığı Boys Noize’nin de bulunduğu birçok ünlü DJ’in özel parçalarının yer alacağı NFT’de, misafir kartları ve hayranlar adına ek görsel malzemeler de bulunacak.

Bir önceki hafta, Kings of Leon da son albümünü NFT olarak tanıtmıştı.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle