Bitcoin Ajandası

Beklenen BTC Gelişmeleri Neler? İşlem Memiş’ten Yeni Açıklamalar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Beklenen BTC Gelişmeleri Neler? İşlem Memiş’ten Yeni Açıklamalar!

Beklenen BTC Gelişmeleri Neler? İşlem Memiş’ten Yeni Açıklamalar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
32 0

Pandemi nedeniyle piyasalarda meydana gelen belirsizlikleri geride bırakmışken, şimdilerde Rusya-Ukrayna savaşının belirsizliklerinin ekonomi üzerindeki etkileri henüz çözümlenmiş değil. Batı tarafından Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımlar nedeniyle petrol fiyatlar her gün başka bir rekora imza atıyor. Altın fiyatlarıysa krizin gündeme geldiği günden bu yana barış görüşmelerinden çıkacak sonuca odaklı bir şekilde yatay bir seyir izliyor. Bunların dışında piyasalarda en çok merak edilen konuysa BTC gelişmeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasalarında görülen fiyat dalgalanmaları ve değer kayıpları yatırımcıların telaşlandırıyor. Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yaşanan tüm bu gelişmelerin Bitcoin’i ve diğer varlıkları nasıl etkilediğini ve gelecekte beklenen seviyeleri değerlendiriyor. 

İşte Beklenen BTC Gelişmeleri!

İşte Beklenen BTC Gelişmeleri!
İşte Beklenen BTC Gelişmeleri!

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Bitcoin’i ve kripto piyasalarını önümüzdeki günlerde nelerin beklediği hakkındaki tahminlerini açıkladı. Memiş’e göre dolar ve altının bugünkü piyasa değerinin oluşmasında en az jeopolitik gelişmeler kadar FED faiz kararıyla TCMB tarafından verilecek olan faiz kararı gibi faktörler de etkili görünüyor. TCMB’nın bu ay içerisinde faiz kararını es geçebileceğini düşünen Memiş, siyasal iktidarın düşüncesinin aksine enflasyon nedeniyle oluşan risklerin TCMB’yi önümüzdeki aylarda faiz artırımı kararı vermesine zorlayacağını iddia ediyor.

Diğer yandan Memiş, ABD Merkez Bankası FED’in faiz kararının çok daha öncesinde kripto piyasalarının etkilendiğini dile getirdi. Bu faktör göz önünde bulundurulduğunda BTC için 50 dolar seviyesinde bir ralliden söz eden uzman, FED tarafından 25 baz puanlık 4 farklı artış yapabileceğini ve bu artışın piyasalarda herhangi bir şok oluşturmayacağını da ekliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir