Bitcoin Ajandası

BEN Coin Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. BEN Coin Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

BEN Coin Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Sanal ortamda pek çok farklı işlem gerçekleştirilebilir hale gelmiştir. Sanal yatırım da bu işlemler arasında kendine yer bulur. Sanal ortamda sağlanan yatırımlar için bazı temel kavramlardan haberdar olmak gerekir. Bu kavramların öğrenilmesi yatırımın çok daha bilinçli bir biçimde gerçekleştirilmesine olanak tanır. Coin çeşitlerinin öğrenilmesi dijital yatırımın önemli bir parçasıdır. BEN Coin de bu çeşitler arasında kendine yer edinmeyi başarmıştır.

BEN Coin Nedir?

BEN Coin Nedir?
BEN Coin Nedir?

Coin çeşitleri dijital yatırımcıların ilgi alanına giren varlıklar olarak nitelendirilebilir. BEN Coin de emekli bir kimya profesörü olan Ben tarafından oluşturulmuş olan kripto para birimi olarak ifade edilebilir. Emekli kimya profesörü Ben, kripto para alemini keşfettikten ve blockhain teknolojisinin imkânlarını araştırdıktan sonra bireylerin adil bir token arayışı içerisinde olduğunu ve devamlı şekilde dolandırıcılığa uğradığını fark etmiştir.

Bu farkındalığın ardından Ben, BEN Coin’i tasarlama fikrini hayata geçirmiştir. Ben, token sahiplerine büyük fırsatlar sunmayı hedefleyen bir kripto para birimi olarak kabul edilir. Profesör Ben, kendi tokeninin piyasa üzerindeki öteki tokenlerden farklı olacağına ve yatırımcılarına değer katacağına inanmaktadır. Söz konusu coinin maksimum arzı 420 milyar adet olarak belirlenmiş durumdadır.

BEN Coin Avantajları

Blokzincir teknolojisiyle birlikte gelen bazı avantajlar BEN Coin ile kendini gösterir. Söz konusu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Blokzincir teknolojisinin gücü: BEN Coin’in blockhain teknolojisinin getirmiş olduğu faydalardan yararlanmaktadır. Bu da Ben’in hem son derece hızlı hem şeffaf hem de güvenilir işlemler sunmasına katkıda bulunur.
  • Yenilikçi bir projenin parçası haline gelme: söz konusu kripto para birimi Ben’in tokenomics ve blockhain teknolojisi üstüne yapmış olduğu detaylı araştırmaların bir neticesidir. BEN Coin’e yatırım yaparak bu yenilikçi projenin bir parçası olmak mümkün hale gelebilmektedir.
  • Adil bir token imkânı: BEN Coin’in amacı yatırımcı bireylere adil bir token sunmak olarak kabul edilir. Bu sayede token değerinin token sahiplerinin menfaatlerini koruma altına almak üzere dizayn edildiği sonucuna ulaşılabilir.

BEN Coin Fiyat Tahmini (2023-2030)

Söz konusu coin çeşidinin şu anda tüm zamanların en yüksek düzeyinden %70,6 düşüş ile 0,00000007817 $ biçiminde fiyatlandırıldığı söylenebilir. Kısa vadeli fiyat tahminlerine bakıldığı zaman bu coin çeşidinin 2023 senesi bitimine dek %28 artış göstererek 0,0000001 $’lık bir fiyat değerine erişebileceği öngörülmektedir.

Eğer BEN Coin yol haritası geliştirmeleri başarılı bir biçimde hayata geçirilirse bu coin çeşidinin 2025 senesi sonuna dek %667 oranında artış göstermek suretiyle 0,0000006 ABD dolarına yükseleceği söylenebilir. BitBoy Cyripto kısa süre evvel bu coinin yol haritasını vurgulamakta olan bir YouTube videosu yayınlamıştır. Bu yol haritası henüz Ben web sitesi üzerinde bulunmamaktadır.

Yayınlanmış olan video Ben madeni parasının genel olarak gayesini açıklayarak başlamıştır. Öteki meme paraların tersine söz konusu coinin halis bir gayesi bulunmaktadır. Bu amaç, kriptonun kabul edilmesini artırmak olarak özetlenebilir. Videoda belirtildiği üzere BEN Coin kripto kabulünün dört sütununu da ele almayı hedefleyecektir.

Kaspersky tarafından yapılmış olan bir ankete göre kripto benimsemenin önünde duran başlıca engeller emniyet riski, finansal riskler ve kripto para birimlerine destek veren maddi varlıkların bulunmamasıdır. Bahsi geçen bu endişelerin her biri adına güçlü karşı argümanlar ve belirtilmiş olan dört ayrı sütunun birleşimi, bireylerin kriptonun yararlarının kaygılarından çok daha ağır basabileceğini fark etmelerini sağlayabilmektedir.

BEN Coin yol haritasına bakıldığı zaman ilk gaye halkı bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirmek olarak kendini gösterir. BitBoy Crypto’ya göre gazetelere, otobüs duraklarına, televizyona ve çok daha fazla mecraya reklam yerleştirmek demektir. Bu reklamlar şok taktikleri kullanmak suretiyle geleneksel finansın noksanlıklarıyla alakalı farkındalık oluşturmayı hedefleyecektir.

Proje bu kapsamda Ben’i 2023 senesinin üçüncü çeyreğine dek bir yönetişim belirtecine çevirmeyi ve kullanıcı bireylerin Ben projesinin almış olduğu inisiyatifler üstünde oy kullanmasını sağlamayı hedefler. Son olarak söz konusu proje sektörde düzenleyici kesinlik meydana getirmek adına çalışma yürüten ve kitleleri kripto paranın avantajları hususunda eğiten düzenleyici girişimler oluşturmaya çalışacaktır.

Kripto topluluğu içerisinde büyük bir karışıklığa sebep olan BEN Coin yeni bir kripto olarak değerlendirilir. Bu coin son derece iddialı bir yol haritası ve aynı zamanda nihai bir hedefi bulunmaktadır. Fakat söz konusu proje bunu başarmaya çalışırken birtakım problemlerle karşı karşıya gelebilir. Bu sebeple Ben’in yol haritasını uygulama kabiliyeti fiyat değeri üzerinde oldukça mühim bir etkiye sahip olabilmektedir.

Bakıldığı zaman Ben’in topluluk odaklı bir bir token olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu sebeple talebin çoğu spekülasyon ve abartı odaklı olur. Bu durum göz önünde bulundurulduğu zaman projenin yutturmaca besleme kabiliyeti, sağlayacağı başarıda mühim bir rol üstlenecektir. BitBoy Crypto’ya göre kitlesen kabullenişin 4 sütunundan biri halkın farkındalığı olarak kabul edilir.

Genel olarak bakıldığında Ben üzerinde çalışmalarını sürdüren ekip madeni parayı uzun vadeli bir kripto olma yolunda eyleme geçiriyor gibi görünmekte olan adımlar atmaktadır. Bunun yanı sıra bu coin ile alakalı birtakım belirsiz durumlar mevcuttur. Yani meşru bir kripto para birimi projesi şeklinde hakikaten sağlamlaştırılması zaman alacaktır.

BEN Coin Nasıl Temin Edilir?

BEN Coin’i temin edebilmek için ilk önce söz konusu kripto para biriminin listelenmekte olduğu borsaların bilinmesi gerekir. Daha sonra bu borsaların birinde hesap alınmalıdır. Açılan hesaba giriş yapılmalıdır ve orada yer alan cüzdana bakiye yüklemesi yapılmalıdır. Bakiye yükleme işlemi kredi kartı ya da banka kartı ile gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra banka havalesiyle de yükleme yapılabilir.

Bakiye yüklemesinin ardından kişi dilediği miktarda BEN Coin temin edebilir. Üstelik bu coinleri sıcak ya da soğuk cüzdanda muhafaza altına almak mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir