Bitcoin Ajandası

Beyaz Saray Kripto Paralar için Düğmeye Bastı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Beyaz Saray Kripto Paralar için Düğmeye Bastı!

Beyaz Saray Kripto Paralar için Düğmeye Bastı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
38 0

Beyaz Saray kripto paralar için SEC ve CFTC dahil birçok kurum yıllar boyunca süren araştırmalara rağmen henüz net bir çerçeve geliştirerek öne sürmedi.

ABD’li kaynaklar üzerinden Şubat ayı gibi erken bir zaman aralığında hükumet stratejisini oluşturmak üzere bir başkanlık emri yayımlamak üzere karar aldı. Beyaz Saray kripto paralar üzerinde yaşadığı en büyük tartışmalardan biri de hangi kurumun düzenleyeceği oldu. Gary Gensler liderliğinde olan SEC ve CFTC gibi kurumlar araştırmaların ve raporların yayınlanmasından sonra şimdi de Beyaz Saray düğmeye bastı. ABD’li kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Beyaz Saray, hükümet stratejisi konusunda başkanlık emri de çıkaracak.

Beyaz Saray Kripto Paralar

Beyaz Saray Kripto Paralar
Beyaz Saray Kripto Paralar

Federal kurumlar üzerinden kripto para için oluşan riskleri ve faydaları hakkında rapor hazırlamaları talep edilecek. Ayrıca bir yandan da kripto para birimlerini düzenlenmesi için Beyaz Saray merkezde rol alacak.

CFTC, OCC ve SEC geçtiğimiz yıl içerisinde kripto paralar hakkında bazı çalışmalar yürüttü. SEC, bankacılık sektörü ile ilgili yakın ilişkili Ripple şirketinden mercek altına alındı. Kurumlar, kripto paraların regüle edilmesi için 2019 yılından bu yana detaylı raporlar hazırlamaya devam ediyor. Bu işlemlere rağmen çerçeve senelerdir net bir sonuç alamadı. Bunun konuyla da ilgili olarak Biden yönetiminin üst düzey yetkililerinden yeni bir direktif için çalışmalara başlanıldı. Kaynaklara göre yetkililerin hazırlıkları sonrasında dosya Başkan Biden’e sunulacak.

Bitcoin Muhasebesini Reddediyor!

Aynı süreç içerisinde Rusya Merkez Bankası, kripto madenciliği ve ticaretine genel bir yasak getirmeyi teklif etmeye devam ediyor. SEC, MicroStrategies’in Bitcoin muhasebesini reddederken ABD tarafında daha yumuşak bir politika izlemek asıl hedef. Tartışmalar stablecoin yoğunluklu olarak Fed, geçmiş haftalar içerisinde aylarca beklenen stablecoin raporunu açıklamıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir