Bitcoin Ajandası

Beyaz Saray’da Bitcoin Danışmanı Koltuğu Olacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Beyaz Saray’da Bitcoin Danışmanı Koltuğu Olacak!

Beyaz Saray’da Bitcoin Danışmanı Koltuğu Olacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto paralarla alakalı düzenleme çalışmaları devam ederken, blok zinciri teknolojisinde de yeni gelişmeler yaşanıyor. Elde edilen son bilgilere göre ABD Teknoloji Yasası’na yeni ve önemli bir kalem kazandırıldı. Buna göre Beyaz Saray’da Bitcoin danışmanı görevi için yeni bir koltuğa yer verilecek.

Artık Beyaz Saray’da Bitcoin Danışmanı için Koltuk Var

Artık Beyaz Saray’da Bitcoin Danışmanı için Koltuk Var
Artık Beyaz Saray’da Bitcoin Danışmanı için Koltuk Var

ABD enflasyona karşı yoğun bir mücadele verirken, kripto paralarla alakalı baskı da her geçen gün artıyor. Bu aşamada blok zinciri teknolojisinin geliştirilmesi ve önemi de göz önünde bulunduruluyor. Bu sebeple dün (Perşembe) gerçekleştirilen Meclis oylamasının ardından Kongre’deki iki partiden de destek gören mevzuat, kripto paralarla ilgilenecek yeni bir danışman için koltuk oluşturuyor.

Gerçekleştirilen toplantının neticesinde kripto para birimleriyle alakalı yeni bir departman ve koltuk oluşturma kararına varıldı.

Kritik Bir Siyası Kazanç Olarak Değerlendiriliyor

Kongre Blockchain Grubu Eşbaşkanı Darren Soto konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. ABD hükümetinin inovasyonu şekillendirmeye devam edebilmesi için ihtiyaç duyulan politikayı geliştirmekten gurur duyduğunu dile getirdi.

Diğer yandan Çip ve Bilim Yasası olarak ifade edilen bu yasa tasarısının hem parti hem de ABD Başkanı Biden açısından kritik bir siyasi kazanç olarak nitelendirildiğini belirtebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir