Bitcoin Ajandası

Biden’dan Kripto Paralarla İlgili Kararname Adımı Gelebilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Biden’dan Kripto Paralarla İlgili Kararname Adımı Gelebilir!

Biden’dan Kripto Paralarla İlgili Kararname Adımı Gelebilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

ABD Başkanı Joseph Robinette Biden, kripto paraların sektöründe gelişmeleri takip ettiğini ve bu adımlar üzerine de kripto paralarla ilgili kararname üzerinde adım gelebileceğini bildirdi.

Bloomberg tarafından gelen habere göre, Biden yönetiminde, federal kurumlar üzerinden kripto para sektörünü incelemelerini ve kendi alanlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunmalarını gerektiren kripto paralarla ilgili bir kararname çıkarmayı düşünüldüğünü açıklandı.

Biden’dan Kripto Paralarla İlgili Kararname

Biden’dan Kripto Paralarla İlgili Kararname
Biden’dan Kripto Paralarla İlgili Kararname

Söz konusu kararname içerisinde elde edilen veriler üzerinden Hazine Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulusal Bilim Vakfı ve ulusal güvenlik kurumlarını kapsayacağı da iddia edildi. Yapılan iddiaya göre kararname ile kurumlardan sektör içerisinde oluşan farklı yönlerini incelemeleri isteneceği bunun üzerine de ayrıca kripto ve blok zinciri üzerindeki sorumluluklar netleştirileceği açıklandı. Kurumlar üzerinden de sektörle ilgili çalışmalarının da koordinasyonu sağlanacak.

Coin’ler için Banka Benzeri Bir Düzenleme Çalışması

Biden yönetiminde olacak gelişmelerde, özellikle son aylarda kripto para konusunda daha bir önemle eğilim sağlandığı dikkatlerden kaçmıyor. Bir yandan sabit coin’ler hakkında düzenlemelerin çalışmaları devam ederken diğer yanda yaptırım uygulamaları devreye girmiş bulunmakta. Son olarak geçtiğimiz dönemlerde de OFAC, kripto para borsası Suex’i fidye yazılımlarıyla mücadele içerisinde olduğu ve bir parçası olarak yaptırım listesine dahil etmişti. Yönetim, bunun üzerine sabit coin’ler için de banka benzeri bir düzenleme çalışması yapmayı planlarken düşünülen düzenlemelere, sabit coin ihraççısı şirketleri, banka olarak kaydolmaya teşvik etmek de dahil tutuldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir