Bitcoin Ajandası

Binace’de SHIB ve DOGE Fiyatını Artıran Gelişme!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binace’de SHIB ve DOGE Fiyatını Artıran Gelişme!

Binace’de SHIB ve DOGE Fiyatını Artıran Gelişme!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Sektörün en sevilen meme coini SHIB, yaklaşık 1,5 saat içerisinde yüzde 14 civarında değer kazandı. Bu sayede Binance’de gün içinde en yüksek seviyesi olan 0,0000087 dolara ulaştı. SHIB’in yanı sıra DOGE fiyatı da aynı zamanda artış gösterdi.

SHIB ve DOGE Fiyatını Yükselten Gelişme

SHIB ve DOGE Fiyatını Yükselten Gelişme
SHIB ve DOGE Fiyatını Yükselten Gelişme

Kripto para biriminin iyileşme göstermesi, piyasaların iyileşmeye başladığı teorisini de beraberinde getirdi. ABD Merkez Bankası Jerome Powell konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulunarak büyük faiz oranı artışının yaygınlaşmasını beklediğini belirtti. Powell’ın bu açıklaması yatırımcıların aklındaki soru işaretini gidermiş durumda. Bu açıklamanın kısa süre sonrasında Bitcoin değer kazanarak 22 bin 345 dolara kadar yükseldi. Dün açıklanan FED faiz kararı 94 yılından bu yana ilk kez 75 baz puanlık zam olarak kayıtlara geçti.

Piyasalarda Genel Durum Olumlu

Uzmanlara göre kripto paralar, dün açıklanan FED faiz kararına olumlu bir tepki gösteriyor. Söz konusu bu yükselişte etkili olan gelişme FED faiz kararı olurken, Bitcoin, SHIB, DOGE fiyatının yanı sıra ADA ve SOL gibi kripto para birimlerinde de değer artışı görüldü. Piyasa verilerine göre ADA Coin yüzde 15’lik değer kazanırken, SOL Coin’in değeri yüzde 20 oranında arttı.

Genel olarak piyasalarda 75 bazlık faiz kararına karşı pozitif bir tepki görülürken, Bitcoin ve Ethereum’da da yükseliş yaşandı. Bu süreçte Bitcoin yüzde 10,5, Ethereum ise yüzde 15,5 oranında yükseliş kaydetti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir