Bitcoin Ajandası

Binance Bitcoin Lightning Networkunu Tamamladi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance, Bitcoin Lightning Network’ünü Tamamladı!

Binance, Bitcoin Lightning Network’ünü Tamamladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
23 0

Bugün (17 Temmuz) Binance tarafından yayımlanmış olan bir blog gönderisinde Bitcoin Lightning Network‘ünü tamamladığını, kullanıcı bireylerin bundan böyle BTC yatırma ve çekme eylemleri için 2. layer ölçekleme çözümünü kullanabilecekleri müjdesi verildi.

Bundan sonra kullanıcılar BTC yatırmayı ya da çekmeyi tercih ettiklerinde seçenekler arasında LIGHTNING’i de görebilecek ve işaretleyebilecekler. Öteki seçenekler içinde Ethereum ERC-20, Bitcoin, BNB Smart Chain (BEP-20), BTC (SegWit), BNB Beacon Chain (BEP2)’nin bulunduğunu da hatırlatmış olalım.

Bitcoin Lightning Network’e Olan İlgi Artışta

Bitcoin Lightning Network’e Olan İlgi Artışta
Bitcoin Lightning Network’e Olan İlgi Artışta

Bilindiği üzere BTC ağ gas ücretlerinde yaşanan son zammın sebebiyet verdiği bir sorundan dolayı BTC çekim işlemlerini geçici bir müddet askıya almak durumunda kalmıştı. Yaşanan bu duraklama olayının ardından Lightning Network entegrasyonuna dikkat çekmek suretiyle mayıs ayını vurgulamıştı.

Binance’nin Lightning Network duyurusu ile beraber öteki borsalarından bu tarafa doğru bir yoğunlaşma söz konusu oldu. İlgili diğer borsalar içinde en dikkat çekenin Coinbase olduğu belirtiliyor.

Gerek borsalara ve gerekse yatırımcı bireylere kolaylık sunan bu sistem gün geçtikçe popülerleşmeye ve ilgi kazanmaya devam ediyor. Binance’nin tümüyle LIGHTNING’i aktif hale getirmesi 2. layer ölçekleme çözümü ile alakalı hizmetleri de ön plana çıkarmış durumda. Şimdilik Binance üzerinde yatırma ve çekme işlemleri seçenekleri arasında Bitcoin, BNB Smart Chain (BEP-20), BNB Beacon Coin (BEP2), Ethereum ERC-2 ve BTC (SegWit) yer alıyor.

Binance Nedir?

Henüz ne olduğu ile ilgili bilgi sahibi olmayanlar için Binance’nin birtakım para birimlerinin ticaretini yapmayı sağlayan kripto para borsası olduğu söylenebilir. 2018 Ocak’tan bu yana Binance’nin işlem hacmi bakımından dünya üzerindeki en büyük kripto borsası olduğu doğrulanmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir