Bitcoin Ajandası

Binance, BNB Chain Ağını Yeniden Aktif Hale Getirdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance, BNB Chain Ağını Yeniden Aktif Hale Getirdi!

Binance, BNB Chain Ağını Yeniden Aktif Hale Getirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para borsası Binance, dün gece geç saatlerde yapmış olduğu bir açıklamayla BNB Chain ağının durdurulduğunu dile getirdi.

Binance, söz konusu ağın resmi zincirler arası köprüde yaşanan siber saldırı sonrasında Binance üzerinden gerçekleştirilen para yatırma ve çekme işlemlerinin belli bir süre için askıya alınacağını ifade etti. Gerçekleştirilen saldırıdan sonra, ağın yeniden aktifleştirilebilmesi için çalışmalar yapılmaya başladı. Kısa bir süre öncesinde de ağ yeniden aktif hale getirildi.

BNB Chain Siber Saldırı Kurbanı Oldu

BNB Chain Siber Saldırı Kurbanı Oldu
BNB Chain Siber Saldırı Kurbanı Oldu

Şirketin kurucu ve üst düzey yöneticisi Changpeng Zhao tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamaya göre, zincirler arası köprü görevi üstlenen BSC Token Hub üzerindeki bir güvenlik açığı, BNB’yi zarara uğrattı.

Güvenlik açığını fırsat bilen siber korsanların saldırısının ardından BNB Chain ağı yetkilileri de bir açıklamada bulunarak, kontrolsüz etkinlik kaynaklı olarak BSC’de işlemlerin askıya alındığını ve güncelleme gerçekleştirileceğini duyurdu.

Ağın aktifleştirilmesiyle alakalı yürütülen çalışmalarda ilk olarak bütün doğrulayıcılardan BSC’yi belli bir süre için askıya almaları konusunda talepte bulunuldu. Bununla beraber saldırının kontrol altına alındığı ve fonların güvende olduğu ifade edildi.

Node’lar için Acil Güncelleme Talebinde Bulunuldu

BNB Chain, bir Node yükseltmesinin gerçekleştirilebilmesi için BSC doğrulayıcılarından kendisiyle iletişime geçmesini talep etti.

Dün gece geç saatlerden itibaren çalışmalara başlayan ekip, bu sabah itibariyle BSC Node’larının yeni sürümünü paylaştı. Bununla beraber ağın 1 saat içerisinde aktif hale getirilebilmesi adına koordineli olarak çalışmalar yürütüldüğünü de belirtildi.

Bu sabah itibariyle yapılan duyurunun sonrasında çalışmalarını hızlandıran ekip, ağın sorunsuz olarak çalışmaya başladığını dile getirdi. Üstelik Node’ların yeni güncellemesinin onaylandığını ve topluluk altyapısının da güncellendiğini ifade etti.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir