Bitcoin Ajandası

Binance Borsası FTX’i Almaktan Vazgeçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance Borsası FTX’i Almaktan Vazgeçti!

Binance Borsası FTX’i Almaktan Vazgeçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Binance borsasının rakibi olan FTX’i satın alma süreci resmi olarak sonlandırıldı. Yapılan açıklamalara göre dünyanın en önemli kripto para borsası Binance, FTX’i satın almayacak. 7

Konuyla alakalı olarak dün yapılan açıklamalarda, Binance ve FTX arasında krizle karşı karşıya olan borsanın tümüyle satın alınması adına bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzalandığı ifade edilmişti. Devam eden süreçteyse satın alma görüşmeleri olumsuz olarak sonuçlandı.

Binance Borsası Görüşmeleri Resmen Sonlandırdı

Binance Borsası Görüşmeleri Resmen Sonlandırdı
Binance Borsası Görüşmeleri Resmen Sonlandırdı

Kripto borsaları arasında en büyüğü olarak tanınan Binance, satın almak üzere FTX ile oturduğu masan kalktı. Konuyla alakalı açıklama yapan şirket, ilk etapta amaçlarının FTX yatırımcılarının likidite sıkıntısını çözmek olduğunu, fakat sorunların kapasite ve kontrollerinin çok daha üzerinde olduğunu ifade etti.

Binance borsası ayrıca açıklamalarında, kripto piyasalarında büyük bir oyuncunun başarısız olması halinde bireysel yatırımcıların zarar gördüğünü, son yıllarda kripto ekosisteminin daha güçlü bir hale geldiğini gördüklerini belirtti. Zaman içerisinde kullanıcı fonlarını kötüye kullanan değerlerin serbest piyasa tarafından ayrıştırılacağına inandıklarını da ekledi.

Binance, regülasyon kapsamının genişletilmesi ve kripto piyasalarının daha fazla merkeziyetsiz hale getirilmesiyle ekosistemin çok daha güçlü bir hal alacağına dikkat çekti.

Binance borsasının satın alma işlemini resmen sonlandırdığını açıklamadan önce, ABD medyası tarafından FTX US anlaşmasının bir parçası olmadan FTX’i satın almanın mümkün olmadığı yazılmıştı. İddialara göre anlaşmanın hukuk danışmanları, Binance’a yönelik başlatılan soruşturmalardan kaynaklı olarak regülatörlerin ABD merkezli bir şirketin Binance’a satılamayacağını düşünüyordu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir